KODER Başkanı Tacettin Özden bayram tatilini ve sezonu değerlendirdi

KODER Başkanı Tacettin Özden bayram tatilini ve sezonu değerlendirdi
Kuşadası Otelciler Derneği Başkanı Tacettin Özden, bayram tatiline ve sezona ilişkin TurizmGüncel’e değerlendirmelerde bulundu.

Erdoğan Karataş – TurizmGüncel

Bayram tatili işle birlikte Türkiye’nin diğer turizm bölgeleri gibi Kuşadası’nda da yoğunluk yaşanıyor.

Doluluk yüzde 75-80

TurizmGüncel’e değerlendirme yapan Kuşadası Otelciler Derneği (KODER) Başkanı Tacettin Özden, bayram dönemine ilişkin talebin yüksek olduğunu ve otel doluluklarının yüzde 75-80’e çıktığını belirtti.

İddia edildiği gibi fiyatlarda artış değil düşüş olduğunu kaydeden Tacettin Özden, ‘’Fiyatlarda artış olduğuna dönük söylentiler var. Ancak böyle bir durum soz konusu değil hatta yüzde 30’a varan indirimler var’’ diye konuştu.

Çoğunluk iç pazar müşterisi

Bölgede bulunan misafir kitlesinin çoğunluğunun yerli turist olduğunu açıklayan Özden, İngiltere ve Avrupam pazarlardaki kısıtlamaların kalkmasını umduklarını söyledi. Özden, Avrupa’daki kısıtlamaların kalkmasıyla yoğunluğun daha da artacağını, sezonun ise uzayacağını belirtti.

‘’Dış pazarlar açılırsa sezon uzar’’

Kuşadası’ndaki otellerin güvenli turizm sertifikası ile çalıştığını ve hem sertifika veren şirket hem de Bakanlık tarafından sıkı şekilde denetlendiğine dikkat çeken KODER Başkanı Tacettin Özden; İngiltere, Belçika ve Hollanda gibi pazarların açılması durumunda sezonun kasım ortasına kadar sarkacağını ifade etti.

Sahte rezervasyon sitelerine dikkat!

Sahte rezervasyon konusunda da uyarılarda bulunan Özden, ‘’Pek çok otelin sitesini kopyalayarak sahte rezervasyon alınıyor. Vatandaşların rezervasyonlarını TÜRSAB üyesi seyahat acentelerinden veya otelin resmi sitesinden yapmaları ve teyit etmeden ödeme yapmaktan uzak durmaları gerekiyor.’’ şeklinde konuştu.Bu Haber 17.07.2021 - 09:31:27 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.