Kocadon'u kızdıran Hürriyet yazarı Bodrum'la ilgili ne yazmıştı?

Kocadon'u kızdıran Hürriyet yazarı Bodrum'la ilgili ne yazmıştı?
Bayram tatili döneminde özellikle yüksek fiyatlarla gündeme gelen Bodrum'a dönük en ağır yazıyı, Hürriyet yazarı Mehmet Yılmaz kaleme almıştı. Bodrum'da geç saatlere kadar yüksek sesle müzik çalınmasını eleştiren Hürriyet yazarı, bürokrasinin bu işletmelerden rüşvet aldığını iddia ederek, ''Uykusuz kaldığımız için toplanan rüşvetten biz de pay isteriz.'' demişti.


Hürriyet gazetesi yazarı Mehmet Yılmaz, 26 Ağustos tarihli yazısının bir bölümünü Bodrum'a ayırmış ve geç saatlere kadar süren yüksek sesli müziği eleştirmişti. Bu işletmelerin kamu kurumları tarafından korunduğunu ve bunlardan rüşvet alındığını iddia eden Mehmet Yılmaz, yazısında şu ifadeleri kullanmıştı:''Bari rüşveti paylaşalım!

Bitez’de mandalina bahçelerinin arasında bir otel-lokanta-gece kulübü var. O otelde kalanlar nasıl uyuyabiliyorlar ve orada uyumak için gerçekten bir para ödüyorlar mı onu bilemiyorum. Ama şunu söyleyebilirim ki o civarda kimse uyuyamıyor.

Çünkü bu otel-gece kulübünde canlı müzik her gece 02.30-03.00’e kadar sürüyor. Kime şikâyet ederseniz edin, bunu önleyebilmek ne mümkün...

Bu nasıl olabiliyor? Bence bir tek yolu var: İşletmenin, bürokrasi çarklarını yağlaması!

Bu rüşveti kim alıyordur, bilemem. Polis mi, jandarma mı, çevre müdürlüğü mü, belediye zabıtası mı? Kimsenin günahını almak da istemem.

Ama şöyle bir önerim var: Madem bu gürültü önlenemiyor, o halde biz de uykusuz gecelerimizin karşılığını alalım.

Toplanan rüşvetler bir havuza konsun ve belli bir oranı (bence yarısı uygundur çünkü asıl yük bizim omuzlarımızda) biz civar bahçelerde yaşayanlara dağıtılsın.

Acaba Bodrum Kaymakamı buna öncülük eder mi? Ya da Muğla Valisi?

Belki bu örnek uygulama bütün sahil kasabalarımız için de yapılabilir. O zaman acaba merkezi hükümet nezdinde bir ‘Gürültü Rüşvetini Paylaştırma Ofisi’ mi kurulsa?

Üstelik bu, turizm yatırımcısı açısından da fırsat eşitliği yaratır.

Belli bir tarife olursa, bir türlü rüşvet vermeyi başaramayıp kepenkleri erkenden kapatmak zorunda kalan işletmeler de haksız rekabetten kurtulmuş olurlar.

Sevgili kamu yöneticilerimiz, ne dersiniz?''KOCADON'DAN YANIT GELDİ

Mehmet Yılmaz'ın kaleme aldığı bu ağır yazı sonrası bir açıklama yapan Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon yazarı eleştirmiş ve şu ifadeleri kullanmıştı:

KOLLUK KUVVETLERİNE YA DA BELEDİYEYE BİLDİRMELİYDİ
 
''Tatilin ilçe ekonomisine ve turizme büyük katkı sağladığını ifade eden Kocadon, Bodrum ile ilgili eleştirel yazılar yazan köşe yazarının Bodrum’u çok seven biri olduğunu belirterek yazının Muğla’daki tüm kamu yöneticilerini töhmet altında bıraktığını ifade etti. ‘’Yazılarında sürekli hoşgörüden bahseden bir büyüğümüzün şikayetini belediyeye ya da kolluk kuvvetlerine bildirmesi gerekirdi’’ diyen Kocadon, şunları söyledi.

GÜZEL EĞLENCE MEKANLARINDAN BESLENEN ABİMİZ İHTİYARLAMA MODUNA GİRMİŞTİR
 
Bu da gösteriyor ki insanlar yaşlanma ile ihtiyarlamayı karıştırıyorlar. Ve bu güzel abim yaşlanmıyor bence ihtiyarlıyor. Onun için de tatil sezonunu değiştirmesi lazım. Benim ona tavsiyem, Kasım 15 ile Nisan 15 arası Bodrum’a tatile gelsin, daha mutlu olur Bodrum’da. Bir daha söylüyorum; yaşlanmak ayrı bir şeydir ihtiyarlamak ayrı bir şeydir. Hepimiz yaşımızı alabiliriz, hepimiz olgunlaşabiliriz. Önemli olan ihtiyarlamamaktır. Demek ki bu güzel eğlence yerlerinden beslenen abimiz artık ihtiyarlama moduna girmiştir. Onun için benim ona tavsiyem Kasım 15 ile Nisan 15 arasında Bodrum’a tatile gelsin.''Bu Haber 29.08.2018 - 10:29:25 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kullanıcı Yorumları
  • Mert Fırat - 30.08.2018 - 10:55

    Hiç yakışıyormu, Yılların gazetecisine?!? Sinirle oturmuş yazı yazmış herkesi rüşvetçi yapmış, yani bir nevi "sı.mış", bunun üzerine kalkmış belediye başkanı da işgüzarlık yapıp buradan kendine görev çıkarmış "sıvamış"!! yahu kardeşim işiniz gücünüz yok mu sizin? 20 gün tatil yaptık arabanın tekeri içmeler tarafında girdiğimiz çukurlardan birinde yamuldu!!! çekicisi masrafı 3 gün araçsız sanayide kaldık 5.000 TL"miz gitti. Sular desen hep kesik. heryer kanalizasyon kokuyor hizmet sıfır!! Sanki herşey yolundaymış gibi kalkıyorsun gazeteciye laf yetiştiriyorsun. keşke herkes işini düzgün yapsa canım memleketim de bu hallerde olmasa.

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.