KKTC'deki otel 4.5 milyonluk 'kumar borcunu' ödemiyor iddiası

KKTC'deki otel 4.5 milyonluk 'kumar borcunu' ödemiyor iddiası
KKTC'de bulunan Nuh'un Gemisi oteline giden bir kişinin 'jackpot' yaparak kazandığı 4.5 milyon liranın ödenmediği belirtiliyor.


Vatan gazetesinden İlke Akgüner'in haberine göre, slot makinelerinden birinde oyun oynayan Gözde Şafak Sezer, 'jackpot' yaparak 4.5 milyon lira kazandı. Makinenin başına gelen görevliler, önce bu parayı ödeyemeceklerini, sonrasında ise makinenin arızalı olduğunu söylediler.

''BU KADAR PARA YOK''

Vatan gazetesinden İlker Akgüngör'ün haberine göre, polis ve Casino İşletmecileri Birliği’ne giden Gözde Şafak Sezer yaşadıklarını şöyle anlattı:

“Bana 4.5 milyon TL kazandığımı ama kendilerinin böyle bir tutarı ödeyebilecek durumda olmadıklarını ifade ettiler. Hatta çok daha az bir ikramiyeyi bile ödeyecek para olmadığı söylendi. Ödemede ısrarcı olduğumuzu gördükleri zaman ise bunun makinedeki teknik bir hatadan kaynaklandığını ve böyle bir para kazanmadığımızı söylediler.”

BAKANLIK EL KOYDU

Başvuruların ardından Maliye Bakanlığı olayla ilgili soruşturma başlattı. Şans Oyunları Kurulu ise bu olayla ilgili olarak perşembe günü Devlet Emlak ve Malzeme Dairesi Müdürü Eralp Münür Pınar başkanlığında toplanarak incelemeyi başlattı. Dün otel ve kumarhanenin yetkilileri Lefkoşa’da kurul önünde ifade verdi.

4.5 MİLYONUN FOTOĞRAFI

Sezer’in avukatı Doğu Abidin, “Adli ihbarda bulunduk. Maliye Bakanlığı ve Şans Oyunları Kurulu’na başvurduk. Maliye Bakanı Müsteşarı Ahmet Havutçu ile görüştüm. Bakanlık bu olayı adanın turizme yönelik imajını sarsmaması için çok önemsiyor. Maliye Bakanı Serdar Denktaş gelişmeleri yakından takip ediyor. Elimizde ikramiyenin verildiği anın fotoğrafı ve müvekkilime verilen oyun kartı var. Ayrıca Şans Oyunları Kurulu ve polis kumarhanenin kamera kayıtlarını talep etti” dedi.
Bu Haber 17.06.2016 - 13:42:29 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kullanıcı Yorumları
  • Gürel - 18.06.2016 - 12:18

    Bir iddiayı gerçekmiş gibi yayınlamanızı sizin gibi günlük takip ettiğim yayın kuruluş ve Ekibine yakıştıramadım.

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.