Kısa çalışma ödeneği 3 ay daha uzatıldı

Kısa çalışma ödeneği 3 ay daha uzatıldı
Turizm sektörünün temsilcileri ile buluşan Erdoğan, kısa çalışma ödeneğinin ve KDV indiriminin uzatılmasına karar verdi.

Ankara’da bugun turizm sektörünün temsilcileri ile bir araya gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan, sektörün en önemli talebine olumlu yanıt verdi.

Turizm sektörünün en önemli talebi olan kısa çalışma, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından haziran sonuna kadar uzatıldı. KÇÖ’nün sadece turizm değil, tüm sektörler için uzatıldığı öğrenildi.

Ayrıca, konaklama sektörü için yüzde 1’e indirilen KDV de haziran sonuna kadar uzatıldı.Bu Haber 21.04.2021 - 15:56:32 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
  • Fahrettin Şahin 03.05.2021 - 12:14

    Ben de turizm de çalışıyorum askıya alınmıştım ve kısa çalışma ödeneğinden yararlanıyordum mart ayına kadar aldım en son nisan mayıs ve hazirana uzatıldı ve ben yine askıya alındım tekrardan uzatılan bu kısa çalışma ödeneğinden ben tekrar alabilir miyim

  • hüseyin yüksel 23.04.2021 - 04:25

    kçö'den faydalanan turizm çalışanı olarak çok memnun oldum inşallah turizm bayramdan sonra hareketlenir işimize ekmeğimize devam ederiz. ALLAH ZOR'DA KALANLARIN YARDIMCISI OLSUN

  • Mert 21.04.2021 - 06:51

    Turizm personeli 1 yıldır zaten işsiz, Bize hiçbir faydası yok kçö'nün.

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.