Kırgızistan-Türkiye arasındaki haftalık uçuş sayısı 49’a yükseldi

Kırgızistan-Türkiye arasındaki haftalık uçuş sayısı 49’a yükseldi
Kırgızistan ile Türkiye, iki ülke arasındaki uçuş trafiğini arttıracak bir çerçeve anlaşma imzaladı. Anlaşma ile birlikte, Kırgızistan-Türkiye arasındaki haftalık sayısına 18 frekans daha eklenirken, Ankara-Bişkek uçuşlarının başlamasına ve Türkiye'nin 7 turistik şehrinden Kırgızistan’a havayolu bağlantısı kurulmasına karar verildi.

Devlet Hava Meydanları Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, Kırgızistan ve Türkiye arasında uçuş haklarını revize eden yeni bir Mutabakat zaptının imzalandığı belirtildi.

Müzakereler sonunda Ulaştırma Bakanı Ömer Fatih Sayan ve Kırgızistan Ulaştırma ve Yollar Bakanlığı Bakan Yardımcısı Zhenishbek Nogoibaev tarafından iki ülke arasındaki hava ulaştırma ve sivil havacılık alanlarındaki iş birliğinin güçlendirilmesi ve devamını sağlayacak bir çatı anlaşma niteliği taşıyan iş birliği mutabakat zaptının imzalandığı belirtilen açıklamada şu ifadelere yer verildi:

''Bakanlık düzeyinde imzalanan bu çerçeve anlaşmanın yanısıra Sivil Havacılık Genel Müdür Vekili Bahri Kesici ve Kırgız Sivil Havacılık Kurumu Başkan Yardımcısı Bakyt Dzhunushaliev tarafından imzalanan anlaşma ile, iki ülke arasındaki haftalık uçuş sayısına 18 frekans daha eklenerek haftalık uçuş sayısı 31’ten 49’a çıkarıldı. Ayrıca, Ankara ve Bişkek arasında uçuş gerçekleştirilmesi konusunda da mutabakat sağlanarak kardeş iki ülkenin başkentlerinin havayolu bağlantısı kuruldu.

Yeni mutabakat zaptı ile ayrıca ülkemizin turistik bölgelerinden Kırgızistan’a uçak seferlerinin yapılabilmesi karara bağlandı. Bu çerçevede, Antalya, Alanya, Dalaman, Bodrum, Samsun, Kapadokya ve Gaziantep noktalarından Bişkek’e kısıtlama olmaksızın tarifeli seferler gerçekleştirilmesine imkan sağlandı.''Bu Haber 19.10.2018 - 10:45:31 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.