Kilit Global'den Tez Tour kararı

Kilit Global'den Tez Tour kararı
Antalya'nın önde gelen turizm gruplarından Kilit Global'e bağlı konaklama şirketi Kilit Hospitality Group (KHG), yeni sezonda Tez Tour ile iş birliği yapmayacağını açıkladı. Ancak işin içinde önceden yapılan satışlar olduğu için sorun kolay çözüleceğe benzemiyor.


TurizmGüncel - Dış Haberler

‘’Rezervasyonları diğer tur operatörleri aracılığıyla kabul ederiz’’

Türkiye'de Crystal Hotels, Amara World Hotels ve Nirvana Hotels zincirlerinin sahibi Kilit Hospitality Group (KHG), Rusya’daki acentelere gönderdiği yazıda yeni sezonda Tez Tour ile iş birliği yapmayacağını bildirdi. Acentelere gönderilen yazıda, ''2020 dahil otellerimize yapmış olduğunuz rezervasyonlarla ilgili olarak tur operatörünüzle iletişime geçiniz. Bu rezervasyonları diğer tur operatörü partnerlerimiz aracılığıyla kabul etmekten mutluluk duyacağımızı bilmenizi isteriz.'' denildi.

‘’Bazılarının otel rezervasyonu yok’’

Konuyla ilgili olarak Rus Tur Operatörleri Birliği'nin (ATOR) bültenine açıklama yapan Kilit Hospitality Group Sözcüsü, acentelere Tez Tour aracılığıyla aldıkları rezervasyonları holdinge aktarmalarını teklif ettiklerini, aynı zamanda bazılarının otel rezervasyonun olmadığını bildirdiklerini söyledi.

2020'de yapılan rezervasyonların sistemde olup olmadığını birlikte kontrol etmek için acenteleri davet ettiklerini kaydeden KHG sözcüsü, sistemde görünmeyen rezervasyonlar için Tez Tour ile iletişime geçmelerini ve aynı turları diğer tur operatörleri aracılığıyla KHG otellerine rezerve etmelerini acentelerden istediklerini söyledi.

‘’Rezervasyonları aynı şartlarda kabul etmeye hazırız’’

Söz konusu rezervasyonları orijinal maliyetleri ile kabul etmeye hazır olduğunu açıklayan KHG, bunun için acentelerin grubun satış departmanı ile iletişime geçmeleri gerektiğinin altını çizdi.

Tez Tour: KHG ile ilişkimizi sonlandırdık

Konuyla ilgili olarak bir açıklama da Tez Tour'dan geldi.

Turizmin dinamik bir sektör olduğunu belirten Tez Tour şirketlerin her sezon ortaklıklarını ve sözleşmelerini yenilediklerini belirtti. Bu sezonda da bazı oteller birkaç partner yerine tek bir partner seçerek özel iş birliğine gitti. Tez Tour geçtiğimiz yıl Türkiye'de kendi incoming şirketini kurdu ve KHG ile ilişkisini sonlandırdı.'' denildi.

‘’KHG otellerinin payı yüzde 3’ü geçmez’’

KHG'nin kontrolündeki otellerin Tez Tour'un 2020'den itibaren aldığı rezervasyonların içindeki payının yüzde 3'ü geçmediğini kaydeden Tez Tour, önümüzdeki sezon için Amara World Hotels markasıyla iş birliğinin devam edeceğini de kaydetti.

‘’Misafirlere alternatif sunacağız’’

KHG otellerine rezervasyon yapan müşterilerine şirketin alternatif sunacağını açıklayan Tez Tour, ellerinde değerli alternatifler olduğunu ve misafirlerin endişelenmemesi gerektiğini belirtti.

‘’İade ancak 2021’in sonunda yapılabilir’’

KHG'nin kendi otellerine Tez Tour üzerinden yapılan rezervasyonlar için tam iade ve aynı fiyatla diğer tur operatörleri üzerinden yeniden rezerve edilmesine ilişkin mekanizmanın 'imkansız' olduğunu açıklayan şirket, ''Değişikliğin reddedilmesi durumunda 7 Temmuz 2020 tarihli hükümet kararnamesine göre iadeler ancak 2021 yılının sonunda yapılabilir.'' dedi.

Daha önce ne olmuştu?

TurizmGüncel'in Notu: Kilit Global ile Tez Tour'un arasındaki incoming partnerliği, geçtiğimiz yılın haziran sonunda sonlanmıştı. Konuyla ilgili olarak partnerlerine mesaj gönderen Kilit Global, ‘’Kilit Global Turizm Seyahat Acentesi olarak, turizm sektörü tarafından bilindiği üzere 2015 yılından bugüne kadar Tez Tour operatörü ile partnerliğimiz mevcuttu. Şirket yönetim kurulumuzun 29.06.2020 tarihinde aldığı karar gereği, 2020 yaz sezonunda Tez Tour firması ile çalışmama kararı almış bulunmaktayız.'' denilmişti.

Bugün medyaya yansıyan haber ise, şirketin otellerinin de atık Tez Tour aracılığı ile satılmayacağını gösteriyor.Bu Haber 16.03.2021 - 12:24:20 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.