Kilit Global-Tez Tour olayının perde arkasında ne var?

Kilit Global-Tez Tour olayının perde arkasında ne var?
Kilit Global, bir açıklama yaparak, Tez Tour ile olan partnerliğini sonlandırdığını açıkladı. TurizmGüncel olayın perde arkasında neler oluğunu araştırdı.

TurizmGüncel

Kilit Global tarafından yapılan açıklamada, Tez Tour ile 5 yıldır süren partnerliğin sonlandırıldığı turizm kamuoyuna duyuruldu. Tez Tour cephesi ise bir gün sona açıklama yaparak, Kilit Global’in Tez Tour’a, kabul edilmesi mümkün olmayan, ağır şatlar dayattığı ve bu nedenle yolların ayrıldığı kaydedildi. Tez Tour, Türkiye’deki incoming işleriyle ilgili sıkıntı olmadığını da not düştü.

Türkiye’deki otellere yüklü miktarda borcu var iddiası

TurizmGüncel, iki şirketin yollarını ayırmasının nedenlerini araştırdı. Rusya turizm pazarını yakından tanıyan isimler olayda esas meselenin Tez Tour'un otellere olan borçları olduğunu belirtiyor. Tez Tour’un Türkiye’deki otellere on milyonlarca dolar borcu olduğuna dair iddialar bulunuyor.

Kilit Global’in otellerin parasını Tez Tour’dan istediği ancak Tez Tour’un ödeme yapamadığı belirtiliyor. Hatta Türkiye’den bazı otelcilerin paralarını almak için Rusya’ya gidip şirketin sahipleriyle uzun görüşmeler yaptığı ancak sonuç alamadığı ifade ediliyor.

Kilit Global Tez Tour’dan beklediğini bulamadı

Kilit Global ile Tez Tour’un son iki yıldır sorun yaşadığını belirten sektör kaynakları, Kilit Global’in Tez Tour’dan beklediklerini elde edemediğine ve bir nevi hayal kırıklığı yaşadığına dikkat çekiyor. Gelinen noktada Kilit Global’in Rusya’da, tahsil edemediği alacakları nedeniyle, Tez Tour’un marka haklarını elde ettiği iddia ediliyor.

Tuncay Kilit: Otellere borcumuz yok, alacağımız var

Bu konularla ilgili olarak ulaştığımız Kilit Global Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Kilit, otellere olan borçlardan Kilit Global’in sorumlu olduğunu ancak şu anda otellere borçlarının bulunmadığını ifade ederek, ‘Tersine otellerden alacağımız var.’’ dedi. Konunun dedikodu olarak dolaşıp spekülasyona ve yanlış anlamalara neden olmasını istemediğini belirten Tuncay Kilit, bu konuları Tez Tour ile aralarında kesinlikle çözeceklerini vurguladı. Kilit, Tez Tour’un marka haklarını aldıklarına ilişkin iddiayı ise ne yalanladı ne de doğruladı.

Tez Tour yönetimi açıklama yapmaktan kaçındı

Konuyla ilgili bilgi almak için ulaştığımız Tez Tour yönetimi ise, sorularımızı yanıtsız bıraktı. Edinilen bilgiye göre Tez Tour, Kilit Global’den ayrılan bazı üst düzey isimlerle, Antalya’da kendi incoming şirketini kurmaya hazırlanıyor.Bu Haber 30.06.2020 - 16:11:08 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.