Kemal Şahin: Rusya kapalıyken bile yüzde 70 doluluk yakaladık

Kemal Şahin: Rusya kapalıyken bile yüzde 70 doluluk yakaladık
Antalya-Serik’te bulunan bin 200 yataklı Club Mega Saray’ın yatırımcısı şahinler Holding’in yönetim kurulu başkanı Kemal Şahin, sezona ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Ekonomi Gazetecileri Derneği’nin düzenlediği toplantıda konuşan Şahinler Holding Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Şahin, bu yıl Belek’teki otellerin büyük kısmının haziran ayına kadar kapalı kaldığını belirtti.

100 turnuva yaptık, 5 bine yakın sporcu ağırladık”

Club Megasarayı kışın da açık tuttuklarını belirten Kemal Şahin, “Kış aylarında 100’ün üzerine uluslararası turnuva yaptık. Dünyanın farklı ülkelerinden gelen 5 bine yakın sporcuyu ağırladık. 2021 senesinin ilk aylarında sporcularla ve ilave gelen müşterilerimizden yüzde 50 civarı doluluk yakaladık. Ancak Mart ayının sonuna doğru tam dolacakken Rusya’dan kapanma haberleri geldi ve rezervasyonlar iptal edildi.” dedi.

“Rusya tamamen kapalıyken yüzde 78 doluluk yakaladık”

Nisan’da Rusya’nın tamamen kapanmasına rağmen yüzde 70 doluluk yakaladıklarını kaydeden Kemal Şahin, “Haziran’da Belek bölgesindeki otellerin doluluğu yüzde 43’ü yakaladı. Megasaray yüzde 78’ i buldu. Temmuz ve Ağustos aylarında ise bölge otelleri yüzde 70’i aştı ve biz de tam doluluğa yaklaştık. Şu an Megasaray’da 1200 misafirimiz var.” şeklinde konuştu.

“25 milyon turist sayısına ulaşabiliriz”

Ekim’de de şimdiden yüzde 95 doluluğu bulduklarını açıklayan Şahin, ağustos sonuna kadar Türkiye’ye 14 milyon turist geldiğini, diğer ayların da aynı performansı göstermesi durumunda ziyaretçi sayısının 23 milyona ulaşabileceğini ifade etti. Şahin, “ Vaka sayılarını aşağı çekebilirsek, İstanbul ve Batı Anadolu da biraz hızlanırsa 25 milyonu bulabiliriz. Böylece bu sene turist sayısı geçen senenin iki mislini bulacaktır. 2022 yılında pandemi kontrol altına alınırsa, birikmiş tatil arzusunun da ivmesini alarak en azından yüzde 50 artış yakalarız.” dedi.Bu Haber 27.09.2021 - 10:29:07 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kullanıcı Yorumları
  • Süleyman Bozkuş - 27.09.2021 - 03:41

    Ey kemal şahin 1994 beni 4 ay sigortasız çalıştırdin bunun hesabını ahirette vereceksin

  • süleyman - 27.09.2021 - 03:25

    alttaki yorum yazan arkadaşa kulak verin,fethiye körfezine 4 yıl boyunca muğla büyük şehir tarafından kanalizasyon salındı ve ispatlandı,körfez geçen yıllarda yemyeşil oldu ama akıllandılarmı hayır,denizi mahvettiler.öncelikle temiz çevre...

  • orcu07 - 27.09.2021 - 11:18

    Belek açıklarında denizin dibinden kanalizasyon boşaltılıyor,muhtemelen önümüzdeki sezon müsilaj ile karşılaşacağız,ibareler onu gösteriyor.. Çok tesis sahibi olmak değil,temiz olmak mesele...

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.