Kayakapı Premium Caves, Kapadokya’nın ‘Sürdürülebilir Turizm Sertifikası’ alan ilk oteli oldu

Kayakapı Premium Caves, Kapadokya’nın ‘Sürdürülebilir Turizm Sertifikası’ alan ilk oteli oldu

Kayakapı Premium Caves - Cappadocia, “Sürdürülebilir Turizm Sertifikasını" almaya hak kazanan Kapadokya bölgesindeki ilk otel oldu.


Kapadokya’nın Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından belgelendirilen “İlk Butik Oteli” olan ve TripAdvisor tarafından 2022 yılında “Dünya’nın En İyi 6. Oteli” olarak seçilen Dinler Group işletmesi Kayakapı Premium Caves -Cappadocia bir ilki daha başardı.

Kayakapı Premium Caves, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Global Sustainable Tourism Council (Küresel Sürdürülebilir Turizm Konseyi) – GSTC arasında yapılan iş birliği ile hayata geçirilen proje çerçevesinde, sürdürülebilir yönetim ile sosyal, kültürel ve çevresel yaşama katkı odaklı üst düzey kriterlerini yerine getirerek Kapadokya’da “Sürdürülebilir Turizm Sertifikası – 3. Aşama” almaya hak kazanan ilk otel oldu.

GSTC’nin kurucu üyeleri arasında Birleşmiş Milletler Dünya Turizm Örgütü (UNWTO), Birleşmiş Milletler Çevre Programı (UNEP), sivil toplum kuruluşu Rainforest Alliance ve Birleşmiş Milletler Vakfı bulunuyor.

“Kapadokya'nın ilklerine bir yenisini daha eklemiş olduk”

Kapadokya’da belgeyi almaya hak kazanan ilk otel olmaktan mutluluk ve gurur duyduklarını söyleyen Kayakapı Turizm A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Yakup Dinler, “Küresel anlamda uygulanan proje çerçevesinde, işletme açısından yerine getirilmesi gerekli tüm kriterleri başarıyla yerine getirdik. Uzun zamandır sürdürülebilirliği ana stratejilerinden biri olarak belirledik ve idari vazifelerin yanı sıra sosyal yaşam, kültürel miras ve doğal hayata yönelik çalışmalarla da GSTC kriterlerinin yüzde 100’ünü şimdiden tamamladık. Bu sayede hak kazandığımız Sürdürülebilir Turizm Sertifikasıyla da Kapadokya'nın ilklerine bir yenisini daha eklemiş olduk. Biliyoruz ki Sürdürülebilir Turizm Programı bir süreç. Bundan sonra da Kayakapı Premium Caves - Cappadocia olarak daha sürdürülebilir bir gelecek için başlamış olduğumuz dönüşüm yolculuğunda, tüm paydaşlarımız ile birlikte büyük bir azim ile çalışmaya devam edeceğiz.”  ifadelerini kullandı.Bu Haber 28.03.2023 - 14:58:21 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.