Kaya Palazzo Belek, Antalya'daki dev etkinliğe ev sahipliği yapacak

Kaya Palazzo Belek, Antalya'daki dev etkinliğe ev sahipliği yapacak
Uzun yıllardır uluslararası tenis organizasyonlarının en önemli merkezlerinden biri olan Türkiye, dev bir turnuvaya daha ev sahipliği yapacak. Profesyonel Tenisçiler Birliği (ATP), Antalya’da 2017 yılı itibariyle her yıl Wimbledon Açık Tenis Turnuvası’ndan önce, ATP World Tour 250 çim kort turnuva serisinin yapılacağını açıkladı.


İlki 25 Haziran – 1 Temmuz 2017 tarihleri arasında Kaya Palazzo Belek’te gerçekleşecek Antalya Open, Türkiye Tenis Federasyonu’nun desteğiyle Kaya Hotels & Resorts ve GD Tennis Academy tarafından organize edilecek. Turnuva 2018 ve 2019’da da devam edecek. 
 
Wimbledon öncesi çim kort deneyimi sunan tek turnuva olması açısından büyük önem taşıyan  ATP 250 Antalya Open’a 31 tenis kortunun (10 toprak kort, 8 hard kort, 4 indoor kort ve 7 çim kort) yanı sıra, 18 delikli golf sahası ile Kaya Palazzo Belek Otel ev sahipliği yapacak.
 
ANTALYA’YI TANITACAK
 
Dünya sıralamasında yer alan ünlü raketlerin katılacağı turnuva, Belek ve Antalya’nın tanıtımı için de büyük önem taşıyor.
 
Sezonun üçüncü Grand Slam turnuvası Wimbledon’dan hemen önce düzenlenecek olan Antalya Open’da toplam 481,615 euro para ödülü dağıtılacak. Antalya Open için dünyanın en prestijli tenis turnuvası Wimbledon’ın gerçekleştiği All England Lawn Tennis Club yetkililerinin gözetiminde yedi adet çim zemine sahip kort inşa edilecek.

‘ANTALYA, 2017’DE TAKVİME GİRECEK’

Konuya dair bir açıklamada bulunan Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, “Türkiye, her geçen gün artmakta olan altyapı yatırımları neticesinde dünya çapında tesislerde çok sayıda uluslararası spor etkinliğine ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Antalya Open tenis turnuvasının 2017’den itibaren ATP Dünya Turu takvimine girecek olması bizleri çok memnun etti. Bunun gerçekleşmesinde emeği geçenlere teşekkür ederim” dedi.

Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Cengiz Durmuş ise “Türkiye Tenis Federasyonu olarak sezon içindeki yedi çim kort turnuvasından biri olan Antalya Open’ı düzenleyecek olmanın gururunu yaşıyoruz. Organize ettiğimiz turnuvalar ve sporcularımızın başarılarıyla tenisteki etkinliğimizi daha da artırmayı hedefliyoruz. ATP ile iş birliğimizi geliştirdiğimiz için oldukça mutluyuz” ifadelerini kullandı.

Profesyonel Tenisçiler Birliği (ATP) Yönetim Kurulu Başkanı Chris Kermode da Türkiye gibi dünya çapında tenis turnuvalarına büyük ilgi gösterilen bir ülkede yeni bir organizasyon gerçekleştirmekten ötürü duydukları memnuniyeti dile getirdiBu Haber 20.05.2016 - 14:10:51 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.