Katarlı Şeyh oteli tahliye ettirdi, Marmaris'te 400 turist ortada kaldı

Katarlı Şeyh oteli tahliye ettirdi, Marmaris'te 400 turist ortada kaldı
Marmaris bulunan Katar Kraliyet Ailesi üyesi Şeyh Nasser Ahmet Ali A. Al Thani’ye ait 5 yıldızlı Munamar Beach Hotel tahliye edildi. Otelde bulunan çoğu yabancı 400 misafir ve otel çalışanları neye uğradıklarını şaşırırken, otel misafirleri ilerleyen saatlerde GETOB'un olaya müdahale etmesiyle başka otellere yerleştirildi...İçmeler’de bulunan otelin tahliye işlemi, Al Thani’nin oteli 7 yıldır işleten Güney Yıldızı Otelcilik’e açtığı davayı kazanması sonucu gerçekleşti.

Al Thani tarafından 2010 yılında satın alınan otel, 5 yıllığına Güney Yıldızı Otelcilik’e kiralanmıştı. Sözleşmenin sona erdiği 2015 yılında Al Thani’nin 1 milyon dolar olan kirayı 1 milyon 200 bin liraya çıkarmak istemesi sebebiyle sözleşme uzatılamadı. Al Thani 2015 yılının sonunda işletmeciye tahliye davası açarken, Güney Yıldızı Otelcilik de otele bu zamana kadar yaptığı 4 milyon 750 bin dolar tutarındaki masraflarını alabilmek için karşı alacak davası açtı.

400 MİSAFİR ORTADA KALDI

Yaklaşık 1.5 yılın ardından sonuçlanan davadan, otelin tahliye edilmesi kararı çıktı. Avukatların otele polis eşliğinde gelerek, otelde konaklayan çoğu yabancı 400 misafire oteli terk etmelerini söylediği, seyahat acentelerinin misafirleri başka otellere yerleştirmek için yoğun çaba sarf ettiği belirtiliyor.

Tatilcilerin ortada kalması sebebiyle olaya müdahale eden Güney Ege Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (GETOB) Başkanı Bülent Bülbüloğlu, çoğu İngiliz olmak üzere Rusya, Ukrayna, İran ve Avrupa’dan gelen yaklaşık 400 misafirin mağduriyetinin giderilmesi için gece saatlerinde acente yöneticileri ve otel sahipleri ile toplantı yaptıklarını belirtti. Yüksek sezonda 400 kişiye benzer nitelikte otel bulmanın oldukça zor olduğunu belirten Bülbüloğlu, misafirlerle birebir görüşme yaparak sonunda herkesi başka otellere yerleştirdiklerini söyledi.

ÇALIŞANLAR DA İSYAN ETTİ

Otelin 200’ün üzerinde çalışanının da sezon ortasında işsiz kaldıkları gerekçesiyle duruma isyan ettiği, Güney Yıldızı Otelcilik'in açtığı alacak davasının ise hala sürdüğü ifade ediliyor.
 

Bu Haber 27.07.2017 - 09:47:05 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.