Kanal D'yi hangi turizmci satın alıyor?

Kanal D'yi hangi turizmci satın alıyor?
Azeri kökenli işadamı Mübariz Mansimov’un Kanal D’ye talip olduğu ve Aydın Doğan ile görüşme halinde olduğu iddia ediliyor.


Derin Medya adlı sitede yer alan haberde, Türkiye’de Port Bodrum Yalıkavak Marina ve İstanbul Edition Otel gibi turizm yatırımları bulunan,  Azeri kökenli işadamı Mübariz Mansimov’un Kanal D’yi satın almak için Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan ile görüşme halinde olduğu ve görüşmelerde önemli mesafe alındığı iddia edildi.

Sitede yer alan haberde şu bilgiler verildi;

“Son dakikada bir sorun çıkmazsa, en geç 1 yada 2 ay içerisinde bitecek olan bu pazarlık sonrasında Kanal D’nin yeni patronu Mübariz Mansimov olacak. Mübariz Mansimov‘un yakın çevresine olay’ın yüzde 70 bittiğini söylediği kulağımıza gelen bilgiler arasında.”MUBARİZ MASİMOV KİMDİR?

22 Mart 1968 Bakü doğumlu olan Azeri iş adamı Mübariz Mansimov Türkiye’de yaşamaktadır. Türk olduktan sonra soyadını “Gurbanoğlu” olarak değiştirmiştir.

Palmali Holding’in sahibi olan Mubariz Mansimov, 6′sı kız, 3′ü erkek, 9 çoçuklu bir Azeri ailenin evladı olarak, 22 Mart 1968′de, Nevruz Bayramı günü, Azerbaycan’ın Baku şehrinde doğdu.

Yurtdışında yaşayan en zengin Azeri olan Mubariz Mansimov, Sahip olduğu 129 gemi ile deniz taşımacılığında dünyanın ilk beşinde yer alan ve 48 şirketten oluşan Palmali Grubu’nun tüm yönetimini İstanbul’a taşımaya hazırlanıyor.

Mansimov ayrıca sağlık ve inşaat sektörlerinde büyük çapta yatırımlara hazırlanıyor.Bu Haber 16.11.2011 - 19:41:27 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.