Kanada’dan Türkiye’ye seyahat uyarısı

Kanada’dan Türkiye’ye seyahat uyarısı

Birçok Avrupa ülkesi ve ABD’nin ardından Kanada da vatandaşlarını Türkiye’ye seyahat etme konusunda uyardı.


Kanada, Türkiye'ye yönelik seyahat uyarısını güncelleyerek ülkede, "her an bir terör saldırısının meydana gelebileceğini" ifade etti.

T24’te yer alan habere göre, Kanada yönetimi tarafından yayımlanan güncellemede, "Avrupa'daki Kuran yakma olaylarının ardından Türkiye'de teröristler buna misilleme olarak saldırılar yapabilir" denildi.

Kanada'nın vatandaşlarına yaptığı uyarıda, "Teröristler özellikle İstanbul ve Ankara'daki ibadethaneleri, diplomatik misyonları ve yabancıların sıkça ziyaret ettiği noktaları hedef alabilir" denildi.

Türkiye'nin, "hem ülke içi hem de uluslararası terör gruplarının tehdidi altında olduğu" belirtilen uyarıda,  terör saldırılarının genellikle, "güney ve doğuda yoğunlaştığı, ancak daha önce büyük şehirlerde de görüldüğü" bildirildi.

Uyarıda, Türkiye'de terör saldırılarının daha önce Türk ordusunu ve devlet binalarını, turistik alan ve popüler kamusal alanları, gece kulüpleri ve eğlence mekanlarını, toplu taşımayı ve havalimanlarını hedef aldığı belirtildi.Bu Haber 02.02.2023 - 16:00:41 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.