Kaliningrad ile THY’den Antalya seferlerini uzatma kararı

Kaliningrad ile THY’den Antalya seferlerini uzatma kararı

Rusya’nın Kaliningrad şehrindeki Khrabrovo Havalimanı, Türk Hava Yolları ile Antalya’ya charter uçuş programını uzatma kararı aldı.


Rusya’nın Avrupa’ya en yakın noktası olan Kaliningrad’ın Khrabrovo Havalimanı, Türk Hava Yolları (THY) ile Antalya’ya charter uçuş programının Mart 2023’e kadar uzatılması üzerinde anlaştığını duyurdu.

Khrabrovo Uluslararası Havalimanı Genel Müdürü Aleksandr Korytny, Rus haber ajansı TASS’a verdiği demecinde Kaliningrad Havaalanının THY yönetimi ile Antalya’ya charter uçuş programını önümüzdeki yılın mart ayı sonuna kadar uzatma konusunda anlaştığını belirtirken, uçuşların doğrudan Kaliningrad’dan Avrupa Birliği hava sahası üzerinden gerçekleştirileceğini söyledi.

GazetemRu’da yer alan habere göre, Khrabrovo Havalimanının Türk Hava Yollarının kış aylarında sefer gerçekleştirme talebine olumlu yanıt verdiğine değinen Korytny, THY seferlerinin bu yıl 20 Kasım’dan 24 Mart 2023’e kadar salı ve cuma günleri gerçekleştirileceğini de ekledi.

Havaalanı kış tarifesinin 1 Kasım itibariyle başladığını vurgulayan Khrabrovo Havalimanı Basın Servisi, Türkiye’ye uçuşların doğrudan Avrupa Birliği hava sahası üzerinden gerçekleştirileceğine dikkat çekti. Yapılan açıklamada, THY seferlerinin 189 yolcu taşımak üzere tasarlanmış Boeing-737 yolcu uçaklarıyla gerçekleştirileceği belirtildi.

Yaz aylarında Khrabrovo’dan Türkiye’ye charter uçuşları, Türk Hava Yolları iştiraki olan Anadolu Jet tarafından düzenleniyordu.

Yakın zamanda konuşan Kaliningrad Valisi Anton Alikhanov, Kaliningrad Khrabrovo Uluslararası Havalimanının İstanbul Havalimanına ve oradan da diğer ülkelere aktarmalı uçuşlara başlayabileceğini söylemişti.

İzvestia gazetesine konuşan Alikhanov, büyük ekonomik potansiyele sahip olan Kaliningrad’ın Asyalı ve Türk havayolu şirketlerini Khrabrovo Havalimanı’na çekmeye çalıştığını vurgularken, “Umarım potansiyeli görüp bölgemize uçak seferlerine başlarlar. Şu an zaten özellikle Türk şirketleriyle bu konuda müzakereler yapılıyor” ifadelerini kullanmıştı.Bu Haber 17.11.2022 - 16:26:38 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.