Kadir Uğur ITB Berlin Fuarı’na dava açmaya hazırlanıyor

Kadir Uğur ITB Berlin Fuarı’na dava açmaya hazırlanıyor

Bentour Yönetim Kurulu Başkanı Kadir Uğur, son anda fuarı iptal eden ITB Berlin’e dava açacağını duyurdu.


TurizmGüncel

ITB Berlin’in iptal edilmesinin ardından TurizmGüncel’e açıklama yapan duayen turizmci Kadir Uğur, fuar idaresine dava açacaklarını duyurdu.

''Burada fuar idaresinin büyük bir oyunu var''

Sağlık Bakanlığı’nın ve İçişleri Bakanlığı’nın ‘fuar iptal edilmeli’ demesine rağmen Messe Fuar İdaresinin son dakikaya kadar fuarı iptal etmediğine dikkat çeken Kadir Uğur, ‘’Fuarı iptal etmek için cuma günü saat 19.00’a kadar beklediler. Burada fuar idaresinin büyük bir oyunu var. Kimse vazgeçmesin diye son dakikaya kadar beklediler. Bu kararı 3-4 gün önce bildirselerdi, kimse bu kadar masraf yapmayacak, zaman kaybetmeyecek, zarara girmeyecekti’’ dedi. 

''Zararımız karşılanmazsa dava açacağız''

İçişleri ve Sağlık bakanlıkalarının itirazlarına rağmen fuar idaresinin ‘fuar yapılacak’ diye açıklama yaptığına dikkat çeken Uğur, ‘’Hem yer aldık, hem stant kurdurduk. Bu işler için 100 bin euro para harcadık. Zararlarımız karşılanmazsa dava açacağız. Bu da bir işaret fişekli olsun. Kimse hakkını ITB’de bırakmasın’’ diye konuştu.

Kadir Uğur, Bentour olarak bundan böyle ITB’ye katılmayacaklarını  da açıkladı. Bu Haber 29.02.2020 - 16:14:24 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.