Kaan Kavaloğlu: Otellerin yüzde 30’u daha geç kapanıyor

Kaan Kavaloğlu: Otellerin yüzde 30’u daha geç kapanıyor

Okulların ara tatile girmesiyle sezonun uzadığını ifade eden AKTOB Başkanı Kaan Kavaloğlu, geçen seneye göre otellerin yüzde 30’unun bu sene daha geç kapandığını söyledi.


Okulların dokuz günlük ara tatile girmesi, turizme sezon dışı hareket getirdi. Bir haftalık molanın sonuna gelinirken veliler, sahil beldelerinin yanı sıra termal otellerin bulunduğu konaklama tesislerini de tercih etti.

Hürriyet’ten Özge Esen’in haberine göre Antalya, İzmir, Denizli, Afyonkarahisar gibi bölgelerde otel dolulukları arttı. Sezon sonu gelen bu ilgiye oteller de fiyatlarını ortalama yüzde 40 oranında indirerek yanıt verdi.

“Otellerin yüzde 30’u daha geç kapanıyor”

Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) Başkanı Kaan Kavaloğlu, iklim şartlarından dolayı Antalya’nın cazibesini koruduğunu belirterek, “Kar tatili imkânı olmayınca bu ara tatil çocuklara ve velilere bir nefes gibi geliyor. Antalya’da hava şartları çok iyi, denize giriliyor. Dolayısıyla Antalya, ara tatilde önemli bir destinasyon oldu. Özellikle Almanya, Rusya ve İngiltere talebinin uzamasıyla birlikte sezon kasım sonuna kadar devam ediyordu. Ara tatil bu doluluklara ilave olarak geldi ve otel dolulukları yüzde 70-80’lere ulaştı. Geçen seneye göre otellerin yüzde 30’u da bu sene daha geç kapanıyor” dedi.

“Sezona göre fiyatlar yüzde 40 indirimli”

AKTOB Başkanı Kavaloğlu otellerin genellikle 4 gece 5 gün üzerinden rezervasyon aldığını belirtti. Sezona göre fiyatların yüzde 40 oranında indirimli olduğunu söyleyen Kavaloğlu, “Özellikle üniversiteye, lise sınavlarına hazırlanan çocuklarımız için otellerde ders çalışabilme imkânı da var. Sakin odalarımız, toplantı odalarımız var, buralarda ders çalışma alanları bulunuyor” diye konuştu.Bu Haber 17.11.2023 - 11:17:38 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.