Kaan Kavaloğlu: Bizi bekleyen tehlike daha büyük

Kaan Kavaloğlu: Bizi bekleyen tehlike daha büyük

SKAL Antalya’nın toplantısında konuşan Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği Başkanı Kaan Kavaloğlu, FTI’nin otellere kalan kalan borcu dışında daha büyük tehlikelerin olduğunu ifade etti.


SKAL Antalya, geleneksel buluşmaları, Side Crystal Palace Luxury Resort & Spa’da gerçekleşti.

Konuk konuşmacı olarak Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) Başkanı Kaan Kavaloğlu’nun katıldığı toplantıya CHP Antalya Milletvekili turizmci Sururi Çorabatır ile çok sayıda SKAL üyesi ve turizmci katıldı.

Son dönem yoğun olarak gündemdeki yerini koruyan Tur operatörü FTI Touristik’in iflasının Antalya başta olmak üzere Türk turizmine etkileri de günün konusu olarak yer aldı.

Tur operatörü FTI Touristik’in iflasının Antalya başta olmak üzere Türk turizmine etkileri hakkında katılımcılara son durum hakkında bilgiler veren AKTOB Başkanı Kaan Kavaloğlu şu ifadeleri kullandı:

“FTİ’nin iflası Türkiye turizmi açısından, Antalya turizmi açısından çok daha vahim şeylere gebedir. Otellere kalan borçları dışında, esasen bizi bekleyen tehlike daha büyük. Özellikle 2024-25 yıllarına pozitif bakmaya çalışıyoruz. 2025 yılının sacayağını oluşturan yaz anlaşmalarına baktığımızda bunu daha net olarak görebileceğiz. Bu batışı sadece bir Almanya’daki tur operatörünün batması olarak değerlendirmeyin. Almanya’da Türkiye’ye çok konsantre olan bir tur operatörünün batması olarak değerlendirin. Bunun için sonuçları finansal değerler ile değerlendirmek doğru değil. FTI’nin iflası ile ilgili destinasyon operasyonu yapan Meeting Potint’in durumunu çok karıştırmamak gerekiyor.

Toz bulutu ortadan kalksın dedim. Toz bulutu ortadan kalktı. Alacak verecek ilişkisi ile ilgili herhalde bu ayın sonuna kadar her şey netleşir. Bu ayın sonunda alacak verecek ilişkisi ortaya çıktığında bir ihtimal destinasyon management olarak Meeting Point yoluna devam edebilir. FTI’nin batmasının sonuçları ayrıdır, Meeting Point’in bu konuda yaşadıkları farklıdır. Bizim ülkemizi tercih eden misafirlerimizi de çok fazla mağdur etmemiz lazım. Bunlar netice itibarı ile bizlerin misafiri. Bizi tercih ettikleri gibi başka yerleri de tercih edebilirlerdi de. Dolaysı ile bizi tercih ettiklerinden dolayı cezalandırmak da söz konusu olamaz”Bu Haber 13.06.2024 - 11:35:03 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.