Kaan Kavaloğlu açıkladı: Kaç Alman Antalya tatili için rezervasyon yaptı?

Kaan Kavaloğlu açıkladı: Kaç Alman Antalya tatili için rezervasyon yaptı?
AKTOB Başkanı Kaan Kavaloğlu, Almanya’da Antalya tatili için yapılan rezervasyon sayısının 1,5 milyona ulaştığını açıkladı.

ITB Berlin sonrası Almanya turizm pazarına ilişkin değerlendirmelerde bulunan AKTOB Başkanı Kaan Kavaloğlu Avrupalı turistlerin Türkiye’ye dönük ilgisinin arttığını kaydetti. Erken rezervasyon satışlarında Türkiye’nin ilk defa İspanya’yı geçerek ilk sıraya yerleştiğini ifade eden AKTOB Başkanı, şu ana kadar 1,5 milyona Almanın Antalya tatili için erken rezervasyon yaptırdığını açıkladı. 

Erken rezervasyon satışlarında Almanya ve İngiltere’nin hızlı gittiğine dikkat çeken Kavaloğlu, Rusya-Ukrayna savaşı nedeniyle Rusya’da rezervasyonların yavaş seyrettiğini ve bunun da Türkiye destinasyonunda Avrupa’yı öne çıkardığını bildirdi. 

Bu yıl Antalya için ziyaretçi hedefinin 17 milyonu geçmek olduğunu söyleyen Kaan Kavaloğlu, Almanya’dan gelen Antalya’ya gelen ziyaretçi sayısının ise 4 milyona ulaşmasını beklediklerini anlattı. Kavaloğlu ayrıca, bu yıl Antalya’da Alman turist sayısının Rusları geçmesini beklediklerini de sözlerine ekledi.


Bu Haber 16.03.2024 - 10:30:48 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.