Jet2holidays yaz sezonu kapasitesini artırdı

Jet2holidays yaz sezonu kapasitesini artırdı
İngiliz tur operatörü Jet2Holidays ve tatil hava yolu Jet2, yaz tatili destinasyonlara dönük kapasite artırdığını duyurdu.

TurizmGüncel - Dış haberler

İngiltere Başbakanı Boris Johnson'un açıkladığı normalleşme yol haritasının ardından rezervasyonların yüzde 1000 arttığını açıklayan Jet2holidays ve Jet2, artış trendinin devam ettiğini söyledi.

Destinasyonlardan gelen açıklamalar İngiltere pazarına yansıyor

Pek çok destinasyonun İngiliz tatilciyi ağırlamaya hazırlanmasının İngiltere'de rezervasyonlara yansıdığını kaydeden Jet2, Güney Kıbrıs Turizm Bakan Yardımcısının açıklamalarından sonra bu destinasyona dönük rezervasyonların br önceki haftaya kıyasla yüzde 200 arttığına dikkat çekti.

Benzer şekilde Türk, İspanyol ve Portekizli turizm bakanlarının açıklamalarının da İngiltere pazarına pozitif yansıdığı ifade edildi.

Antalya, Bodrum ve Dalaman’a da binlerce ek koltuk

Haziran-kasım arasındaki dönem için İspanya'nın Tenerife, Lanzarote, Gran Canaria ve Fuerteventura'ya ek kapasite planladığını açıklayan Jet2, Türkiye'de ise haziran-ekim arasındaki dönem için Antalya, Bodrum ve Dalaman'a binlerce ek koltuk planlandığını duyurdu. Şirket aynı şekilde, Yunanistan'da Korfu, Girit, Skiathos, Kos, Rodos ve Halkidiki'ye de temmuz-kasım arası için ek kapasite koyduğunu duyurdu.Bu Haber 16.03.2021 - 10:16:14 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.