Jet2 hedef büyüttü: Antalya ve Dalaman’a ek sefer kararı

Jet2 hedef büyüttü: Antalya ve Dalaman’a ek sefer kararı

Jet2, İngiltere’nin 7 noktasından Antalya ve Dalaman’a ek seferler ekleyerek Türkiye hedefini yükseltti.


Turizm Güncel – Dış Haberler

Jet2 ve Jet2holidays, 2023 yazı için Antalya ve Dalaman'a 25 binden fazla koltuk ekledi. Şirket, Mart ve Haziran ayları arasında Belfast International, Birmingham, Edinburgh, Glasgow, Leeds Bradford, Manchester ve Stansted'den Antalya ve Dalaman’a ek sefer yapmayı planlıyor.

İki marka, İngiltere'deki 10 havalimanından haftalık 186'ya varan uçuşla bu yaz Türkiye'ye 2 milyon yolcu taşımayı hedefliyor.

Konuya ilişkin açıklama yapan Jet2 ve Jet2holidays CEO'su Steve Heapy “Yaz öncesi dönemde tatilini Türkiye'de geçirmek isteyen müşterilerden güçlü talep alıyoruz. Her zaman olduğu gibi, İngiltere'deki yedi üssümüzden Antalya ve Dalaman'a ekstra kapasite ekleyerek yanıt vermekte hızlı olduk. Bu genişleme, Türkiye’ye olan bağlılığımızı daha da güçlendiriyor.” ifadelerini kullandı.

İşte uçuşların detayları:

27 Mart - 24 Nisan tarihleri arasında Belfast'tan Antalya'ya pazartesi günleri ek sefer

29 Mart - 26 Nisan tarihleri arasında Birmingham'dan Antalya'ya çarşamba günleri ek sefer

28 Mart - 25 Nisan tarihleri arasında Edinburg'dan Antalya'ya salı günler ek sefer

27 Mart - 24 Nisan tarihleri arasında Glasgov'dan Antalya'ya pazartesi günleri, 4 -25 Nisan tarihleri arasında Glasgov'dan Dalaman'a çarşamba günleri ek sefer

10-24 Nisan tarihleri arasında Leeds Bradford'dan Antalya'ya pazartesi günleri, 5-24 Mayıs tarihleri arasında ise çarşamba ek seferleri. Yine Leeds Bradford'dan Dalaman'a 16 - 23 Mayıs tarihleri arasında ekstra salı günü seferleri

Stansted'den Antalya'ya 6 Nisan - 18 Mayıs perşembe günleri, 2 - 23 Mayıs tarihleri arasında ise Dalaman'a ek seferler

31 Mart - 24 Mayıs tarihleri arasında Machester'dan Antalya'ya Salı, çarşamba ve cuma günü ek seferler. Böylec Manchester-Antalya hattındaki haftalık uçuşlar Nisanda 9, Mayıs başında 11 ve Mayıs sonunda 13'e çıkacak.Bu Haber 27.01.2023 - 09:19:39 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.