İşte arazileri Varlık Fonu'na devredilen otellerden bazıları...

İşte arazileri Varlık Fonu'na devredilen otellerden bazıları...
Varlık Fonu'na kamuya ait birçok dev kuruluşun yanında, çoğunluğu turizm bölgelerinde toplam 2.3 milyon metrekare Hazine arazisi de devredildi. Fon'a devredilen arazilerin üzerinde çok sayıda otel de bulunuyor...


Ziraat Bankası, BOTAŞ, BİST, PTT, Halkbank, THY'nin de dahil olduğu birçok kurum ve kuruluşun yanında, turizm bölgelerindeki tahsisli Hazine arazilerinin Varlık Fonu'na devredilmesi konusundaki tartışmalar sürüyor.

Sözcü Gazetesi'nden Erdoğan Süzer ve Mehtap Ertürk'ün haberine göre, Varlık Fonu'na kamuya ait birçok dev kuruluşun yanında, çoğunluğu turizm bölgelerinde toplam 2.3 milyon metrekare Hazine arazisi de devredildi. Karara göre, arazilerin tescil ve devir işlemleri bitinceye kadar taşınmazlar Maliye Bakanlığı tarafından yönetilecek.

Antalya'nın Aksu, Merkez, Kemer ve Manavgat ilçelerinde 700 bin metrekare, Aydın'ın Didim ve Kuşadası ilçelerinde 959 bin metrekare, İzmir'in Selçuk ve Menderes ilçelerinde 556 bin metrekare, İstanbul'un Bakırköy ilçesinde 22 bin metrekare, Muğla Bodrum'da 11 bin metrekare, Isparta ve Kayseri'de 38 bin metrekare arazi Varlık Fonu'nda yer alacak.

BEŞ YILDIZLI OTELLER

Varlık Fonu'na devredilen bazı arazilerin üzerinde 5 yıldızlı oteller halihazırda faaliyetini sürdürüyor. İzmir Selçuk'ta deniz kıyısında 108 bin metrekare arazi üzerine kurulu Pamucak Jandarma Karakolu, yine aynı ilçede kurulu olan 150 bin metrekare büyüklüğündeki Aqua Park Otel'in yanı sıra İzmir Menderes Gümüldür'de bulunan Club Marmara Yalı Oteli, Aydın, Didim'deki  Aquasis De Luxe Resort da Varlık Fonu'na devredilen arazilerin üzerinde yükseliyor. Kuşadası'ndaki Pine Bay Holiday'in 420 bin metrekarelik arazisi, 300 bin metrekarelik Aqua Adaland Park Otel'in araziyle Antalya'daki Simena Sun Club ve Fantasia Deluxe Hotel'in arazileri de Fon'a geçti.

Varlık Fonu nedir, ne işe yarar? Turizm arazilerinin akıbeti ne olacak?


Bu Haber 07.02.2017 - 09:25:45 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.