İşte Almanya'da en fazla kış dönemi satışı yapılan ülkeler

İşte Almanya'da en fazla kış dönemi satışı yapılan ülkeler
Almanya'da ağustos ayı tatil rezervasyonlarının pandemi öncesini aştığı açıklandı.

Turizm Güncel - Dış Haberler

Travel Data & Analytics (TDA), Almanya turizm pazarına işlerin yoluna girmeye başladığını açıkladı. Verilere göre, ağustos ayında tatil rezervasyonları geçen yılın aynı ayının yüzde 15, 2019'un aynı ayının ise yüzde 11 üzerine çıktı.

Kış dönemi satışları artıyor

Doğu Akdeniz destinasyonlarına yüzde 36 gibi güçlü b ir artış gözlemleyen pazar araştırmacıları, seyahat pazarının dünya genelinde ve uzun mesafe destinasyonlarda henüz pandemi öncesine dönmediğini ifade etti. 

Ancak kış dönemi için durum biraz daha farklı. Uzak mesafe yolculuklarla kruvaziyer tatillerinin pandemi öncesi seviyeyi aşması bekleniyor.

Artışın asıl nedeni yükselen fiyatlar

Ancak satış gelirlerindeki artış enflasyon ve maliyet artışları nedeniyle yükselen fiyatlardan kaynaklanırken, rezervasyon yapan kişi sayısı kümülatifte 2019'a kıyasla yaz sezonunda yüzde 14, kış sezonunda ise yüzde 17 geride. 

Almanya'da 2023-24 kış sezonu satışları ise 2022'nin yüzde 57 üzerinde. Bu rakamın sürpriz değil çünkü o dönemde rezervasyonlar yüksek enflasyondan ciddi şekilde etkilenmişti. Şu anda 2023-24 kış satışları 2019'un aynı döneminden yüzde 6 daha yüksek.

En fazla satış yapılan üçüncü ülke Türkiye

Almanya'da kış dönemi satışlarını Kanarya Adaları domine ederken, onu güçlü bir büyüme ile Mısır izliyor. Bu iki destinasyon Almanya'daki kış dönemi satışlarının yüzde 45'ini oluşturken, Türkiye ise güçlü bir büyüme gösteriyor.Bu Haber 02.10.2023 - 10:55:28 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.