İsrail'den Dalaman'a sezonun ilk turist kafilesi geldi

İsrail'den Dalaman'a sezonun ilk turist kafilesi geldi
İsrail’in Tel-Aviv kentinden 160 yolcusuyla gelen uçak, YDA Dalaman Havalimanında su takı ve çiçeklerle karşılandı.


İsrail’den gelen turistleri YDA Dalaman Havalimanı İş Geliştirme Direktörü Orçun Songur ile  TÜRSAB Marmaris BYK başkanı Ali Kırlı, Fethiye BYK başkanı Süleyman Kaya ve Antalya BYK Başkanı Hakan Şahin karşıladı.



''35 BİN İSRAİLLİ TURİST HEDEFLİYORUZ''

Turistleri karşılayan heyette yer alan TÜRSAB Marmaris Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Ali Kırlı ise “Tel-Aviv‘den gelen 160 turistimizi bölgemizde ağırlayacağız. Sezonu gecen yıla göre erken açmış bulunuyoruz.Hem bölgemize hem de ülkemize hayırlı olmasını ümit ediyoruz. 2018 yılında Dalaman’a inecek olan İsrailli turist sayımızı 35 bin olarak hedefliyoruz” dedi.

Akdeniz TÜRSAB Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Hakan Şahin ise şunları söyledi:”

Dalaman bölgesine bugün inen İsrail uçağının Türkiye’de ki acentesinin yetkilisiyim. Bu sene bölgeye İsrail’in ilk uçağını bugün indiriyoruz. Yaklaşık bütün yaz boyunca Dalaman bölgesine 14 bine yakın koltuk planladık.Türk turizmine ve bölgeye hayırlı olmasını diliyorum”

Fethiye TÜRSAB Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Süleyman Kaya ise “Fethiye'ye ilk turist grubunu bugün alarak sezonu açmış bulunuyoruz" diyerek sektöre hayırlı sezonlar diledi.

''SEZONU UZATMAK İÇİN ÇALIŞIYORUZ''

YDA Dalaman Havalimanı İş Geliştirme Direktörü Orçun Songur ise, ''Pesah' ın başlayacağı 30 Mart tarihi öncesinde, bu kapsamda düzenlenen kapalı turlarla  bugün itibariyle misafirlerimiz  gelmeye başlamıştır. Düşük sezona hareket ve pazar dağılımına renk katan misafirlerimizi karşılayıp, misafirperverliğimizi sergilemeye havalimanımızdan başlıyoruz. Sezonu öne çekmek ve uzatmak için paydaşlarımızla uyum içinde çalışıyoruz.” ifadesini kullandı.

YDA Yönetim Kurulu Üyesi Hamdi Güvenç  ise ilgililere gönderdiği mesajda tarafları kutlayarak başta Ali Kırlı olmak üzere, sezonun uzatılması için büyük çaba gösteren sektör temsilcilerine teşekkür ederek başarılar diledi.




Bu Haber 26.03.2018 - 10:00:38 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.