İspanya’yı Kanarya adaları kurtardı, diğer ülkelerin kan kaybı sürüyor

İspanya’yı Kanarya adaları kurtardı, diğer ülkelerin kan kaybı sürüyor
Almaya seyahat pazarındaki düşüş geçtiğimiz hafta da devam etti. Türkiye’nin gerilemesi yüzde 30’u bulurken, İspanya’yı Kanarya Adalar kurtardı.


TurizmGüncel – Dış Haberler

Almanya’nın kısmi karantina kararının ardından ülkedeki seyahat talebinde daha büyük düşüş yaşandı.

Hiçbir iyileşme görülmüyor

Seyahat teknoloji tedarik şirketi Trevotrend'in klasik ve online seyahat acentelerinin verilerinden yola çıkarak oluşturduğu verilere göre, Almanya'da ne klasik ne de online seyahat acenteleri üzerinden yapılan aramalarda bir iyileşme görülüyor.

lmanya_turizm

Hem müşteri etkileşimleri hem rezervasyonlar düştü

Almanya genelinde ortalama müşteri etkileşimi sayısı ekim ayının son haftasında yüzde 19, kümülatifte ise yüzde 96 düşerken, rezervasyon sayısı ise bir önceki haftaya göre yüzde 5, geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre yüzde 90 düştü. Geçtiğimiz hafta da (19-25 Ekim) müşteri etkileşimi yüzde 14, rezervasyon sayısı ise yüzde 12 azalmıştı.

2 Kasım'da başlayan kısmi kapanma nedeniyle online portallar üzerinden yapılan seyahat aramaları yüzde 24 düşerken (bir önceki hafta yüzde 7 düşmüştü), günlük rezervasyon sayılarındaki düşüş ise yüzde 27 olarak (bir önceki ay yüzde 6 olmuştu) kaydedildi.

Türkiye talebi yüzde 30 düştü

Ekim ayının son haftasında Almanya'daki seyahat talebinin en çok düşüş gösterdiği ülke yüzde 50 ile Fransa olurken, onu yüzde 49 ile Polonya, yüzde 49 ile Almanya, yüzde 42 ile Yunanistan, yüzde 35 ile Avusturya ve yüzde 30 ile Türkiye takip etti. En az düşüş yaşanan ülkeler ise yüzde 13 ile Mısır ve yüzde 1 ile İspanya oldu.

İlan edilen kısmi karantina, Almanların seyahat tercihlerine de net şekilde yansıdı. Seyahate çıkan Almanların yüzde 70.79’u Almanya içini tercih ederken, ikinci sırada Avusturya, üçüncü sırada Polonya ve dördüncü sırada da İsviçre yer aldı.

almanya_turizm1

Hava yolu ile seyahat talebinde Türkiye yine lider

Almanya’dan hava yolu ile seyahat talebinde Türkiye geçtiğimiz hafta da liderliğini sürdürdü. Hava yolu ile seyahat talebinde Türkiye yaklaşık yüzde 33 payla ilk sırada yer alırken, onu yüzde 28 ile İspanya, yüzde 9 ile Yunanistan ve yüzde 7,5 ile Mısır takip etti.Bu Haber 07.11.2020 - 15:00:02 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.