İskandinavya pazarının kalbi Ferie For Alle Fuarında atacak!

İskandinavya pazarının kalbi Ferie For Alle Fuarında atacak!

Her yıl Danimarka’da düzenlenen Ferie For Alle fuarında iptal yok. Fuar, bu yıl 25 Şubat’ta kapılarını açıyor. Turizm profesyonelleri, merakla beklenen 2022 yaz sezonu öncesi İskandinavya pazarının dinamiklerini bu fuarda mercek altına alacak.


25-27 Şubat tarihleri arasında

İskandinavya pazarının en önemli turizm fuarı olan ve 1998 yılından bu yana düzenlenen Ferie For Alle, 25-27 Şubat 2022 tarihlerinde Danimarka’nın Herning şehrinde gerçekleştiriliyor. Başta golf, deniz, kamp segmentleri olmak üzere pek çok turizm ürünü fuarda görücüye çıkıyor. Avrupa’nın önemli turizm fuarları pandemi sürecinde iptal edilirken doğrudan misafire satış imkanı sağlayan Ferie For Alle’nin düzenleniyor olması turizmciler tarafından memnuniyetle karşılandı.

"Avrupa'da normalleşme kalıcı hale geldi"

Avrupa’da normalleşme sürecinin artık kalıcı hale gelmeye başladığını ve birçok ülkenin kapılarını turistlere açmaya başladığını ifade eden Detur Global Pazarlamadan Sorumlu İcra Kurulu Üyesi (CMO) Yiğit Tezel, “Avrupa sosyal yaşamda 2020 öncesine dönmek için düğmeye bastı. Büyük turizm fuarlarının iptal olduğu bir dönemde Ferie For Alle’nin düzenleniyor olması turizmciler için sevindirici bir gelişme. Fuar, İskandinavya tatil satışlarına hareket katıyor. Başta Danimarka olmak üzere, İsveç, Norveç ve Finlandiya için eğilimleri görme, talepleri ölçme imkanı sağlıyor” dedi.

2020'de 63 binden fazla ziyaretçi aldı

Danish Travel Show olarak da bilinen Ferie For Alle’de biri Avrupa diğeri uzak mesafeli destinasyonların olduğu iki büyük salon bulunuyor. İskandinavya'nın en büyük ve önemli tatil fuarı, 2020 yılında 63 bin 362 ziyaretçi, 3 binden fazla turizm profesyoneli ve bin 100 katılımcı ağırladı. Fuarda golfe ayrı önem verilirken Danish Golf Show adıyla ziyaretçilerin deneyim yaşayabileceği stantların bulunduğu özel bir bölüm de yer alıyor. İç pazarın da öne çıktığı fuarda dalış, karavan turizmi, kayak, outdoor seyahat stantları dikkat çekiyor. Ferie For Alle’ye Türkiye’den pazarın en büyük tur operatörü Detur Global’in yanı sıra çok sayıda seyahat acentesi ve otel yöneticisi katılım gösteriyor.Bu Haber 01.02.2022 - 13:26:35 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.