İş GYO 300 milyon dolarlık projeyle Tuzla'ya otel yapacak

İş GYO 300 milyon dolarlık projeyle Tuzla'ya otel yapacak
Fransa'nın Cannes kentinde düzenlenen dünyanın en büyük emlak fuarı Mipim'de yeni projesi olan Tuzla'daki Teknoloji Park ve operasyon merkezi projesini görücüye çıkardı.

 
5 bin kişilik   projeyi tanıtan İş GYO Genel Müdürü Turgay Tanes, projenin Tuzla'nın kaderini değiştireceğini belirterek, toplam 66bin metrekarelik arsada yapılacak projenin 215 milyon dolarlık yatırım olduğunu açıkladı. Tanes, ruhtasını almak üzere oldukları projenin inşaatına ise eylülde başlayacaklarını ifade ederek, “İş Bankası'nın 5 bin kişilik operasyon merkezinin yanı sıra AVM, otel ve ofis de yapacağız. 4 ya da 5 yıldızlı bir otelle anlaşacağız. Tuzla'nın ilk oteli olacak. AVM ve ofisin kiralamasına ise sonbaharda başlıyoruz” dedi.
 
İş GYO'nun MIPIM 2012'de sergileyeceği projeler arasında Türkiye İş Bankası A.Ş. Teknoloji ve Operasyon Merkezi ile bitişik arsa üzerinde yer alacak karma projesi ve Çınarlı Bahçe Tuzla dikkat çekiyor. Tuzla kentsel dönüşüm projesi kapsamında önümüzdeki dönemlerde İstanbul'un yatırım değeri açısından yüksek potansiyel barındıran bölgelerinden biri olarak görülüyor. İş GYO da bu doğrultuda Tuzla, Merkez Mahallesi'nde Türkiye İş Bankası'nın ihtiyaçları kapsamında yaklaşık 5000 çalışan kapasitesine sahip olacak bir Teknoloji ve Operasyon Merkezi ile hemen bitişik parselinde ofis, otel ve AVM unsurlarını barındıran karma bir proje gerçekleştirecek. Söz konusu proje ve tamamlayıcı unsuru olarak aynı bölgede inşaatına başlanan Çınarlı Bahçe Tuzla konut projesi toplamda yaklaşık 300 milyon dolar yatırım değerine sahip olacak. Gerçekleştirilecek Teknoloji ve Operasyon Merkezi ile karma projenin detayları MIPIM 2012'de İş GYO standında sergilenen maketi ile birlikte paylaşılıyor. Çınarlı Bahçe Tuzla projesinin master plan ve mimari tasarımı dünyaca ünlü Sears Towers, John Hancook Center, World Trade Center, Burj Halife gibi projelere imza atmış olan ABD'li SOM (Skidmore, Owings and Merrill LLP) mimarlık ve mühendislik firması tarafından yapıldı. Uygulama projelerinin ise Dizayn Grup Ltd. Şti. tarafından hazırlandığı bildiriliyor.
 
 


Bu Haber 10.03.2012 - 12:15:30 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.