İngiltere'nin İspanya kararı Türkiye ve Yunanistan'a yarayacak

İngiltere'nin İspanya kararı Türkiye ve Yunanistan'a yarayacak
İngiltere'nin İspanya'yı 'güvenli ülkeler' listesinden çıkarmasının ardından, ülkede Türkiye ve Yunanistan talebinin arttığı belirtiliyor.


TurizmGüncel - Dış Haberler

İngiltere'nin, adalar dahil, İspanya'nın tamamını koronavirüs açısından 'güvenli ülkeler' listesinden çıkarmasının adından, alternatif tatil yeri arayan İngilizlerin Yunanistan ve Türkiye'ye dönük talebinin arttığı belirtiliyor.

icelolly.com'un son verilerine göre, geçtiğimiz hafta İngiltere'deki tatil aramalarında ilk üçte yer alan Tenerife, Majorca and Costa Blanca'nın, İngiliz hükümetinin kararının ardından düşüşe geçti. Şirketin açıkladığı verilere göre, Antalya Korfu aramaları Tenerife'yi geride bıraktı.

Korfu, Rodos ve Zante aramalarının yüzde 25-45 arasında arttığını belirten Icelolly, 2021 yılının nisan, mayıs ve haziran ayına dönük tatil ilgilisiyle birleşen Ağustos ayına dönük son dakika arayışlarının büyük bir artış kaydettiği ifade edildi.

Araştırma sonuçlarının, İngiliz halkının 2020'de tatile çıkmaya ilişkin kararlılığını göstermesi açısından önemli olduğu düşünülüyor. Icelolly seyahat araştırmaları müdürü Chris Webber, ''İngiltere'nin İspanya ile ilgili kararı seyahat aramaları üzerinde anında etkisini gösterdi. Mayorka ve Tenerife gibi destinasyonlar düşüşe geçerken, insanlar anındaTürkiye ve Yunanistan'da yeni alternatifler aramaya başladı.'' diye konuştu.Bu Haber 29.07.2020 - 13:03:37 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.