İngiltere'den Türkiye'nin bazı yerlerine seyahat uyarısı

İngiltere'den Türkiye'nin bazı yerlerine seyahat uyarısı

İngiltere Dışişleri Bakanlığı, Türkiye gelecek vatandaşlarına uyarılarda bulundu.


Bu yıl Türkiye'ye ciddi bir talebin oluştuğu İngiltere Türkiye'deki bazı şehirlere dönük seyahat uyarısında bulundu.

İngiltere Dışişleri Bakanlığı tarafından İngilizler için hazırlanan rehber niteliğindeki metinde, İngiliz turistlerin Türkiye’de dikkatli olması gerektiği belirtildi. Bir milyondan fazla İngilizin Türkiye’ye tatile geleceğinin öngörüldüğü açıklamada, Suriye sınırının 10 kilometre yakınına ve Şırnak ve Hakkari şehirlerine gidilmemesi tavsiye edildi.

"Önceliğimiz güvenlik"

Sözcü gazetesinde yer alan habere göre hiçbir seyahatin güvenli geçeceğinin garanti edilemeyeceğine dikkat çekilen açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Türkiye’ye gidecekler de uygun seyahat sigortasını yaptırmalı” dedi. Belli aralıklarla bu tür açıklamalarla vatandaşlarını uyaran İngilizler geçmişte de benzer duyurular ile gündeme gelmişti.

İngiliz yetkililer, yerel medyaya açıklamalarda da bulundu. Independent’a konuşan yetkililer, “İngiliz vatandaşlarının güvenliği bizim ana konumuz. Her ülke ve bölge ile ilgili seyahat tavsiyelerini düzenli olarak gözden geçiriyoruz. Seyahat tavsiyeleri alanındaki terörizm konusundaki değişiklikler, terör tehdidinin şimdi daha çeşitli gruplardan gelebileceğini gözler önüne seriyor” dedi. Bu uyarıların tavsiye niteliğinde olduğunun da altı çizildi.Bu Haber 30.06.2023 - 23:43:00 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
  • Beleş istemeyin

    LEVENT AYDIN 01.07.2023 - 03:06

    Bu uyarı eksik..Tatile gittiğinizde otellerden beleş bişey istemeyin diye de uyarmalılar İngilizleri..

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.