İngiltere'den PCR testleri ile ilgili yeni adım

İngiltere'den PCR testleri ile ilgili yeni adım
İngiltere'nin her iki aşıyı da olanlardan ülkeye dönüşte PCR testi istemeyeceği açıklandı.


TurizmGüncel - Dış Haberler

Her iki aşıyı da olmuş seyahatçilerin ekim ayından itibaren İngiltere'ye girişte PCR testi yaptırmak zorunda olmayacağı belirtildi.

İngiliz halkı PCR testlerine 1,1 milyar pound harcadı

Sky News'e konuşan İngiltere Sağlık Bakanı Sajid Javid, çift aşı olanların PCR testi verme zorunluluğunu en kısa sürede bazı ülkeler için kaldırmayı planladıklarını açıkladı.

Yurt dışında tatil yapanların yaptığı yüksek test masraflarının farkında olduğunu kaydeden Sajid Javid test önleminin gerekli olandan bir saniye dahi fazla yürürlükte olmayacağını ifade etti.

Yaz tatilinde yurt dışına tatile giden İngilizlerin 1,1 milyar pound test parası ödediği belirtiliyor.

Öte yandan, yolcuların Covid-119 testi yaptığında bulaşı oranının binde bire düştüğüne dikkat çekiliyor.

İngiltere’ye dönenlerin 3’te biri karantina kurallarını ihlal etti

Delta varyantının yükselişe geçtiği dönemde İngiltere'ye giriş yapanların neredeyse 3'te 1'inin karantina kurallarını ihlal ettiğini belirten haberler ülkede yankı uyandırmıştı. BBC'de yer alan habere göre, mart-nisan arasındaki dönemde 300 bin vaka tespit edildi.

Gümrükte kontrol dahi edilmiyor

The Business Travel Association ise, İngiltere'ye dönen seyahatçilerin yüzde 76'sının PCR testinin Birleşik Krallık gümrük görevlileri tarafından incelenmediğini veya doğrulanmadığını açıkladı.

Araştırmaya göre, İngiltere'ye dönenlerin yüzde 97'si, zorunlu olan 2. gün ve 8. gün testlerini kontrol etmediğini belirtiyor. Katılımcıların yüzde 97'si, çift aşı olanlara PCR testi zorunluluğunun kalkması gerektiğini düşünüyor. Bunların yüzde 86'sı PCR'ın sarı listedeki ülkeler, yüzde 13'ü ise tüm ülkeler için kaldırılması gerektiğini söyledi.Bu Haber 13.09.2021 - 14:25:23 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.