İngiltere’deki rezervasyon ötelemelerine otel ve uçak engeli

İngiltere’deki rezervasyon ötelemelerine otel ve uçak engeli

İngiltere'deki tur operatörü, otellerin ve uçak şirketlerinin verdiği 2021 fiyatları nedeniyle rezervasyonların ötelenmesinde sorun yaşandığını açıkladı.


TurizmGüncel - Dış Haberler

İngiltere'deki tur operatörleri, uçak şirketlerinin ve otelcilerin 2021 fiyatlarına zam yaparak, müşterileri iadeden ziyade iptale yönlendirmekle suçladı.

Premier Holidays, ''Uçak bileleri her açıdan 2020'nin çok üzerinde'' derken, Caribatours ise Karayip otellerinin 2021 yılı için verdiği fiyatların, 2020'deki rezervasyonların yeniden yapılmasına imkan tanımadığını açıkladı. Caribtours CEO'su Paul Cleary, otellerin fiyatları makul seviyeye çekmemeleri durumuda müşterilerin sadece iptale yöneleceğini söyledi.

Çalıştıkları her bir otele doğru şeyi yapmaları gerektiğini söyleyeceklerini kaydeden Cleary, aksi taktirde insanların kolayca iptale yöneleceğini ifade etti. Cleary, ''üç ay önce 10 bin pounda tatil satın almış olan insanlara nasıl 'tatilinizi ötelemek için 2 bin pound daha vereceksiniz' diyeceğiz'' ifadelerini kullandı.

Premier Holidays Satış Müdürü Debbie Goffin ise, ''İnsanların tatillerini yeniden rezerve etmelerinin önündeki bir engel de hava yolu şirketlerinin verdiği fiyatlar. Bazı otellerle çok güzel anlaşmalar yapıyoruz ancak hava yolu şirketlerinin verdiği fiyatlar bu işi zorlaştırıyor.'' şeklinde konuştu.Bu Haber 08.05.2020 - 17:02:52 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kullanıcı Yorumları
  • Nurullah Kılıç - 09.05.2020 - 02:42

    Hava yolları zararı telafi etmek için zam üstüne zamlar yaparak otel ve acenteleri zor duruma sokuyor bu durumda daha önce rezervasyon yapmış biri tatilini iptal etmemek için zaten kararsız bunlar da zam yaparak insanları vazgeçirmeye çalışıyor

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.