İngiltere’de rezervasyon akışları neden yavaş?

İngiltere’de rezervasyon akışları neden yavaş?

İngiltere’nin başkenti Londra’da düzenlenen WTM Londra Fuarı’na katılan TÜROFED Başkan Yardımcısı Mehmet İşler, bu pazarda rezervasyon akışının ağır olduğunu belirtti.


İngiltere’nin başkenti Londra’da düzenlenen World Travel Market’a katılan Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkan Yardımcısı Mehmet İşler, “Brexit konusu çözüme kavuşmadığı için pazar kararsız. Seçimden dolayı rezervasyon akışı ağır. Brexit gerçekleşirse İngiliz pazarında büyük sıçramalı artışlar gözlenecektir. Gelecek yıl pazarda 15 dolayında bir artış olur gibi gözüküyor” dedi.  

WTM Londra’nın seyahat fikirlerinin merkezini oluşturduğunu belirten İşler, fuarın küresel seyahat ticaretinin, turizm endüstrinin önümüzdeki beş yıl içinde nasıl şekilleneceğine ilişkin fikir veren, yeniliklerin paylaşıldığı önemli bir etkinlik olduğunu söyledi.

‘’Yüzde 15 artış olur’’

İngiltere’nin Avrupa’da Almanya’dan sonra Türkiye’ye en çok turist gönderen ülke olduğunu, İzmir turizminin yalnızca Ekim ayında 13 bin 122 İngiliz turist ağırladığını hatırlatan İşler, “2016 ve 2017 yıllarındaki yavaşlamanın ardından 2018 yılında canlanmaya başlayan İngiltere pazarının gönderdiği turist sayısı 2019 yılında sıçrama gösterdi. Yılın on aylık döneminde İngiltere’den gelen turist sayısı geçen yıla göre yüzde 58 artarak 118 bin 425’e ulaştı” dedi. Bu artışla İzmir’e gelen İngiliz turist sayısının kriz dönemini çok geride bıraktığını ve tüm zamanların en iyi rakamına ulaştığını anlatan İşler, “Gelecek yıl pazarda yüzde 15 dolayında bir artış olur gibi gözüküyor” diye konuştu.

‘’Pazar kararsız’’

Jet2 Holidays ve Easy Jet Holidays’in dominant olarak Thomas Cook’tan boşalan koltukları doldurduğunu kaydeden İşler, ‘’Şu an için seçim atmosferinden ötürü İngiltere’den ağır bir rezervasyon akışı var. Brexit olayı ise hala çözüme kavuşmadığı için pazar kararsız. Ancak Brexit gerçekleşirse İngiliz pazarında büyük sıçramalı artışlar gözlenecektir” görüşünü dile getirdi.Bu Haber 05.11.2019 - 19:50:42 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.