İngiltere'de kısmi sokağa çıkma yasağı ilan edildi

İngiltere'de kısmi sokağa çıkma yasağı ilan edildi

İngiltere Başbakanı Bois Johnson, ülke genelinde kısmi sokağa çıkma yasağı ilan etti. Yasağın istisnası ise, çalışmak zorunda olanlar.


İngiltere'de, gıda ve ilaç gibi zorunlu sektörlerle yardıma muhtaç birine yardıma gidenler ve günde bir kere egzersiz için dışarı çıkanlar hariç ülke genelinde sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Egzersizler hanedeki diğer insanlarla yapılacak ve farklı hanelerden yaşayan ikiden fazla kişi bir araya gelemeyecek.

Mecburi olmayan durumlar haricinde kesinlikle herkesi evden çalışacağını söyleyen Johnson, kıyafet ve elektronik gibi hayati öneme sahip olmayan ürünler satan dükkanların da kapatılacağını açıkladı. Ülke genelinde tüm kütüphane, çocuk parkı, açık hava spor merkezleri ve ibadet yerleri kapanacak.

Düğün ve vaftiz törenlerine izin verilmeyecek. Cenaze törenleri ise istisna kapsamında.

Bu yasakların üç hafta sürmesi planlanıyor. Fakat Johnson, önlemlerin sürekli olarak inceleneceğini ve gerektiğinde hafifletilebileceğini söyledi.

Polislere bu kuralları uygulaması için yetki de verildi. Kuralları çiğneyenlere ceza kesilebilecek.Bu Haber 24.03.2020 - 09:11:59 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.