İngiltere'de hangi destinasyonun indirim oranı ne kadar arttı?

İngiltere'de hangi destinasyonun indirim oranı ne kadar arttı?

İngiltere'de en çok tatil satışı yapılan 10 destinasyonun bu yıl ne kadar indirim uyguladıkları araştırıldı. Araştırmada Türkiye'nin bulunduğu sıra dikkat çekti.


TurizmGüncel – Dış Haberler

Online seyahat acentelerinin geçen yıl ve bu yıl uyguladığı indirimli satış fiyatlarını analiz eden Holiday Hypermarket'in verilerine göre, İngiltere'de en çok tercih edilen 10 tatil destinasyonunda bu yıl geçen yıla oranla ortalama yüzde 15 daha fazla indirim uygulanıyor.

Açıklanan detaylara göre Karadağ, indirim oranındaki yüzde 59 ile ilk sırada yer alırken, ikinci sıradaki Tunus yüzde 43, 3. sırdaki Bulgaristan ise indirim oranlarında yüzde 34 artışa gitti. 10 ülkenin yer aldığı listede en az indirim oranını en az arttıran ülke ise yüzde 17 ile Türkiye olarak görülüyor.

İşte destinasyonların uyguladığı ortalama indirimlerin yıllık büyüme oranları:

1. Karadağ: +59%

2. Tunus: +43%

3. Bulgaristan: +34%

4. İspanya Adaları: +29%

5. Mısır: +26%

6. Hırvatistan: +23%

7. Portekiz: +22%

8. Yunanistan: +21%

9. Kıbrıs: +19%

10. Türkiye +17%

NOT:
Haberdeki veriler destinsyonların indirim mevcut oranını değil, geçen yıla kıyasla, indirim oranındaki artışı göseriyor. Örneğin geçen yıl yüzde 10 indirimle satılan destinasyonun bu yıl yüzde 15 indirimle satılması, o destinsyondaki indirim oranının yüzde 50 artması anlamına geliyorBu Haber 11.06.2019 - 13:21:14 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.