İngiltere'de acentelerin yüzde 61'i yeni yıla beş parasız girecek

İngiltere'de acentelerin yüzde 61'i yeni yıla beş parasız girecek

Yapılan bir araştırma, İngiltere'de seyahat acentelerinin ne kadar zor durumda olduğunu gözler önüne serdi.


TurizmGüncel - Dış Haberler

İngiliz hükümetinin bir aylık kapanma kararı vermesinin ardından yapılan araştırmada acentelere, ne kadar süre hayatta kalabilecekleri soruldu.

Travel Gossip tarafından yapılan bir araştırmaya göre, İngiltere'deki seyahat acentelerinin yüzde 61'i yıl sonuna kadar sıfırı tüketecek. Araştırmaya katılan acentelerin yüzde 27'si ise, 2021'in ilk yarısından itibaren nakitlerinin biteceğini belirtti.

‘’2021’in haziranına kadar acentelerin yalnızca yüzde 12’si hayatta kalacak’’

Advantage Travel Partnership, araştırmanın 2021 haziranına kadar acentelerin yalnızca yüzde 12'sinin ayakta kalabileceğini gösterdiğini söyledi.

WTTC tarafından yapılan açıklamada, seyahatin önündeki engellerin kaldırılmaması durumunda İngiltere seyahat sektöründe 2,4 milyon kişinin işini kaybedeceğini ve ekonomide 124 milyar poundluk kayıp yaşanmasına neden olacağını kaydetti.

‘’Hükümet birgün uyanacak ve...’’

Advantage CEO Julia Lo Bue-Said, ''Hükümet birgün uyanacak ve seyahat sektörünün çöktüğünü görecek. Ciddi anlamda alarm verici olan bu durum maalesef seyahat sektörünün gerçekliği. Nasıl ilerleyeceğimiz konusunda bir çıkış stratejisine ihtiyacımız var.'' ifadelerini kullandı.Bu Haber 04.11.2020 - 16:22:07 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.