İngiltere'de '14 gün karantina' karmaşası

İngiltere'de '14 gün karantina' karmaşası
Başbakan Boris Johnson İngiltere'ye girişte herkese 14 gün karantina uygulanacağını açıklamasının ardından seyahat sektöründe meraklı bir bekleyiş hakim.


TurizmGüncel - Dış Haberler

Seyahat sektörü için durum hala karanlık

İngiltere'ye girişte yolculara karantina uygulanacağını açıklayan Başbakan Boris Johnson, karantinanın hangi tarihlerde ve ne şekilde uygulanacağına ilişkin detayları açıklamış değil. Bu nedenle İngiltere'deki hava yolu şirketleri, havalimanları ve seyahat şirketleri için durum hala karanlık.

''Süresiz olmayacak''

İngiltere seyahat sektörü, karantinaya ilişkin detaylar açıklanmadığı için kendi planlarını yapamamaktan şikayetçi. Havacılık sektöründen üst düzey bir yerkili, ''Hala ne tarih belli ne de istisnalar'' derken, başka bazı uzmanlar ise karantinanın süresiz olarak değil, belli tarihler arasında uygulanacağını ve düzenli kontrollerden oluşacağını düşünüyor. ''İşin güzel tarafı, karantina uygulaması İngiltere'nin seyahat uyarıları gibi ucu açık olmayacak'' değerlendirmesini yapıyor.

'Kontrolden ibaret olacak' diyen de var

Bir başka bakış açısına göre ise hükümet, İngiltere'de kendini nerede karantinaya alcağını ıspat edemeyen yolcular devlet tarafından karantinaya alınacak. Bu uygumaların istisnası ise İngiltere, İrlanda, Man Adaları ve Kanal Adaları ortak seyahat bölgesi olacak.Bu Haber 16.05.2020 - 16:03:03 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.