İngiltere turizm sektörü varyantlara karşı hükümetten plan istiyor

İngiltere turizm sektörü varyantlara karşı hükümetten plan istiyor
İngiltere turizm sektörü, yeni varyantlara karşı hükümetten "düzgün bir plan" geliştirmesini istiyor.

TurizmGüncel - Dış Haberler

İngiltere'de turizm sektörünün temsilcileri Omicron varyantında olduğu gibi panik tepkilerden uzak durulmasını ve yeni varyantlara karşı düzgün bir plan hazırlanmasını istiyor. Bilindiği üzere İngiliz hükümeti Omicron varyantının çıkmasıyla bazı ülkelere yeniden seyahat yasağı uygulamış, PCR testini de yeniden zorunlu hale getirmişti. Hükümet daha sonra yeni bir karar alarak İngiltere'ye seyahatte PCR testi zorunluluğunu 5 Ocak itibariyle kaldırmıştı.

İngiltere turizm ve seyahat sektörünün önde gelen temsilcileri ise, "Hükümet ocak ayının sonuna doğru uluslararası seyahatlerle ilgili sistemi gözden geçirecek. Düzgün bir plan yapılmasını, Omicron varyantında olduğu gibi panik halinde karar alınmasını istemiyoruz. Diğer ülkelere karşı hala kısıtlamalarımız var fakat yeni bir varyant durumunda ne yapılacağını bilmek istiyoruz. Bu sayede acil durum planı hazırlayabilir, ne yapacağımıza karar verebilir ve hızlıca yanıt üretebiliriz. Beklenmedik önlemler alındığında, kısa sürede web sitelerini değiştirmek ve müşterileri bilgilendirmek son derece zor." değerlendirmesini yapıyor.

İngiliz turizmcilerin aşılanmış insanların tamamının PCR testinden muaf olmasını istediği ifade ediliyor. Testlerin seyahat maliyetlerini yükselttiğine ve devasa bir ikincil endüstri yarattığına dikkat çekiliyor.

Seyahat sektörünün İngiliz hükümetinden bir beklentisi de aşılarla ilgili. Hükümetin "aşılı" kavramını üçüncü dozu olmuş anlamına gelecek şekilde değiştirmek için hiçbir neden görmediklerini kaydeden turizm sektörünün temsilcileri, bu aşamada "aşılı" tanımında bir değişim beklemediklerini söylüyor.Bu Haber 13.01.2022 - 14:35:48 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.