İngiltere turizm pazarıyla ilgili soru işaretleri artıyor

İngiltere turizm pazarıyla ilgili soru işaretleri artıyor
Geçtiğimiz günlerde İskoçya Başbakanı'nın 'sezonda yurt dışına yaz tatiline gitmek olası değil' açıklamasının ardından, benzer açıklamalar İngiltere'den de gelmeye başladı.

TurizmGüncel - Dış Haberler

Avrupa turizm pazarında ilk açılması beklenen İngiltere'de, aşılamda önemli bir aşamaya ulaşılmış olmasına rağmen temkinli, zaman zaman da olumsuz açıklamalar gelmeye başladı.

İskoçya Başbakanı Nicola Sturgeon'un, ülkede zorunlu olmayan seyahatlerin 17 Mayıs'ta başlamasının olası olmadığını açıklamasının ardından, benzer bir açıklama da İngiltere hükümetinin salgın danışma organını Scientific Pandemic Influenza Group'un üyesi Dr Mike Tildesley'den geldi. Koronavirüsün yeni varyantlarının İngiltere'ye taşınması riskindern dolayı, yurt dışı yaz tatillerinin büyük ihtimalle söz konusu olmayacağını belirten Tildesley, insanların yurt dışına tatile gitmesi durumunda Birleşik Krallık'ın gerçek bir riskle karşı karşıya kalacağını ileri sürdü.

BBC Radyo 4’e konuşan Tildesley, ''Ortalama bir tatilcinin bu yaz yurt dışı tatiline gidememenin son derece mümkün olduğunu düşünüyorum. Temmuz veya ağustos aylarında çok sayıda insanın yurt dışına tatile gitmesi durumunda gerçek bir riskle karşı karşıya kalacağımızı düşünüyorum.

Ulaştırma Bakanı Grant Shapps ise, yurt dışı tatiline ne zaman izin verileceğini söylemek için çok erken olduğunu belirtti.

Sağlık Bakanı Matt Hancock ise şu ana kadar İngiliz vatandaşlarının yarısının aşılandığını söyledi.Bu Haber 20.03.2021 - 15:47:29 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.