İngiltere test zorunluluğunu yeniden başlattı

İngiltere test zorunluluğunu yeniden başlattı
İngiltere, Omicron varyantı nedeniyle seyahat kısıtlamalarını yeniden sıkılaştırdı.

TurizmGüncel - Dış Haberler

İngiltere'ye seyahat edecek tüm yolcular, 7 Aralık'tan itibaren uçağa binmeden 48 saat önce yapılmış negatif PCR veya yanal akış testini elinde bulunduracak. Uygulama; İngiltere'ye yapılan hava, deniz ve kara (Eurotunnel) yolculuklarının hepsini kapsıyor.

İngiltere Sağlık Bakanı Sajid Javid, yeni varyanta karşı strateji geliştirmek için zaman kazanmak amacıyla böyle bir karar aldıklarını ifade etti.

Öte yandan İngiltere, bir süre önce sıfırladığı 'kırmızı listeye' yeniden ülkeleri eklemeye başladı. Daha önce Güney Afrika, Namibya, Zimbabve, Botsvana, Lesotho ve Eswatini'yi listeye ekleyen İngiltere, son seyahat kararlarında Nijerya'yı da listeye ekledi.

Bilindiği üzere İngilizlerin kırmızı listedeki ülkelere seyahat etmesi yasak. Bu ülkelerden giden İngilizler veya bu ülkede İngiltere'ye gidenler, paralarını kendileri ödemek kaydıyla 10 gün boyunca belirlenen karantina otelinde kalıyor. Yolcular, karantinanın ikinci ve 8'inci gününde PCR testi yaptırıyor.

Kırmız listedeki ülkelerden geldiğini gizleyenler (kırmızı listedeki ülkeden yeşil listedeki ülkeye, oradan da İngiltere'ye gidenler) yüklü para cezalarına çarptırılıyor.Bu Haber 06.12.2021 - 07:36:03 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.