İngiltere, korona kısıtlamalarını ihlal edenlere ağır yaptırımlar getiriyor

İngiltere, korona kısıtlamalarını ihlal edenlere ağır yaptırımlar getiriyor
İngiltere koronavirüs kısıtlamalarını iyice sertleştiriyor, 10 yıla kadar hapis cezası geliyor.

TurizmGüncel - Dış Haberler

İngiltere koronavirüs kısıtlamalarını iyice sıkılaştırdı. Pazartesi gününden itibaren başlayacak yeni dönemde, kuralları ihlal edenler 10 yıla hapis cezasıyla da karşı karşıya kalacak.

Konaklama artı iki test 1.750 pound

Avam Kamarası'nda yeni önlemlerin detaylarını açıklayan Sağlık Bakanı Matt Hancock, kırmızı listede yer alan 33 ülkeden gelenlerin belirlenen otellerde 10 gün karantinada kalacağını açıkladı. Bu kişilerden konaklama ve yapılacak iki test (ikinci ve sekizinci günlerde) için 1.750 pound alınacağını açıklayan Matt Hancock, diğer ülkelerden gelenlerin tamamının evlerde izole olacağını ancak bu yolcuların da, yolculuk esnasında yanında bulunduracaklarını negatif testin yanında, izolasyonun ikinci ve sekizinci günlerinde test yaptıracağını duyurdu.

Test yaptırmayana 2 bin pound para cezası

Karantinadayken testi pozitif çıkanların, testin yapıldığını günden itibaren 10 gün süreyle daha karantinaya alınacağını ifade eden İngiliz Sağlık Bakanı, zorunlu testleri yaptırmayanların ise 2 bin pound cezaya çarptırılacağını söyledi.

10 bin pound pazara cezası, 10 yıla kadar hapis

Karantina kurallarını ihlal edenlerin 10 bin pound para cezasına çarptırılacağını açıklayan Matt Hancock, ''Kırmızı listeden olan ve otel karantinasına girmemek için başka ülkeler üzerinden İngiltere'ye girenler 10 yıla kadar hapis cezası verilecek.'' dedi.Bu Haber 09.02.2021 - 17:23:29 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.