İngiltere'de tur operatörü savaşları: TUI ve Thomas Cook'u satmayın!

İngiltere'de tur operatörü savaşları: TUI ve Thomas Cook'u satmayın!
İngiltere'de paket tur savaşları kızışıyor. Bu yılın şubat ayında Thomas Cook Jet2Holidays'in paketlerini satmayı durdurmuştu. Şimdi de Jet2'nun CEO'sundan bağımsız acentelere, ''TUI ve Thomas Cook'un paketlerini satmayın'' çağrısı geldi.


TurizmGüncel - Dış Haberler

Jet2Holidays'in 2018 sezonu için büyük ölçekli tatil planlamaları yapması ve İngiltere'deki pazar payını arttırmayı amaçlaması, İngiltere seyahat pazarındaki savaşı kızıştırdı. Thomas Cook, geçtiğimiz şubat ayında Jet2 ürünlerini satmayı durdururken, şirketin CEO'su Steve Heapy bağımsız acentelere seslenerek ''TUI ve Thomas Cook'un ürünlerini satmayın'' dedi.''TUI VE THOMAS COOK SİZİN RAKİPLERİNİZ''

Tenerife'de acentelerle Partnership2Success konferansında konuşan Steve Heapy, mevcut durumun, bağımsız acentelerin tur operatörlerine ait zincirlerle yüzleşmesi için önemli bir fırsat olduğunu belirtti. Heapy, ''Thomas Cook ve TUI'nin ürünlerini her sattığınızda onların cebine para koyuyorsunuz. Ancak unutmayın onlar sizin rakipleriniz'' dedi.

''MÜŞTERİLERİN THOMAS COOK VE TUI'YE GİTMESİNİ EBGELLEYELİM''

Şu andan itibaren Thomas ve TUI ''ürünlerinizi satalım'' dese bile kabul etmeyeceklerini kaydeden Steve Heapy, bundan sonra bu iki şirketin Jet2'nun ürünlerini satmasının imkansız olduğunu kaydetti. Heapy, ''Haydi, müşterinin Thomas Cook ve TUI'ye gitmesini engelleyelim. Jet2Holidays bağımsız acentelerin tur operatörü.'' şeklinde konuştu.

ACENTELER JET2'DAN GARANTİ ALDI

Yapılan konferansın ardından bağımsız acentelerin, Jet2Holidays'in kendi mağazalarını açmayacağı ve şirketin web sitesi üzerinden acentelere satış imkanı vereceğinin garantisini aldığı belirtiliyor.

Geçtiğimiz yıl gelirleri yüzde 4 düşe Jet2Holidays'in, bu yıl gelirlerini yüzde 30 oranında arttırdığı belirtiliyor.


Bu Haber 04.12.2017 - 14:30:12 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.