İngilizler Türkiye için ne düşünüyor?

İngilizler Türkiye için ne düşünüyor?

İngiltere'de yayın yapan Daily Express gazetesi Türkiye'de yaşayan yabancılara ne düşündüklerini sorduğu, 'HSBC Expat Explorer' anketinin sonuçlarını yayınladı.


Ankete göre yaklaşık 34 bin İngilizin yaşadığı Türkiye, düşük yaşam maliyeti başta olmak üzere, hava koşulları ve manzaralar nedeniyle yabancı çalışanların tercih ettiği bir ülke ama arabaları oldukça pahalı buluyorlar.

Anket için soruları yanıtlayan bir İngiliz "İstanbul'da yaşıyorsanız araba almayın. Pahalı ve karmaşık. Şehir içinde toplu taşıma veya taksiyle bir yerden bir yere gitmek daha kolay" dedi.

“Kültürü öğrenme ve yaşama konusunda cesur olun”

Kimi Ege ve Akdeniz'deki sahil kentlerini tercih eden, kimi de İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyükşehirlerde yaşamını sürdüren İngilizler Türkiye'ye yerleşmek isteyenler için ipuçları ve tavsiyeler verdi.

Pazara gidip kasap gibi esnaflarla tanışılması gerektiğini belirten bir İngiliz "Kültürü öğrenme ve yaşama konusunda cesur olun." dedi. Bir diğeri ise "Yalnızca tatil taraflarını değil 'gerçek' Türkiye'yi gördüğünüzden emin olun" önerisinde bulundu.Bu Haber 20.11.2021 - 08:47:34 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.