İngiliz ve Alman bakanlardan peş peşe tatil uyarısı!

İngiliz ve Alman bakanlardan peş peşe tatil uyarısı!
Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas ve İngiltere Ulaştırma Bakanı Grant Shapps, koronavirüs tedbirleri devam ettiği sürece tatil rezervasyonu yapmamaları konusunda vatandaşlarını uyardı.

TurizmGüncel - Dış Haberler

Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas ve İngiltere Ulaştırma Bakanı Grant Shapps, koronavirüs kısıtlamaları devam ederken tatil rezervasyonu yapmamaları konusunda vatandaşlarına uyarılarda bulundu.

''Almanya kısıtlamaları gevşetse bile...''

Almanya'da Covid-19 kısıtlamalarının yavaş kaldırılmasına rağmen seyahatlerin rahatlamayacağını belirten Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas, Bild'e yaptığı açıklamada, ''Şu anda kısıtlamaları kaldırmak için hiçbir gerekçe göremiyorum. Almanya önlemleri gevşetse bile, diğer ülkelerde kısıtlamalar devam edecek. Bu da tatile çıkmayı neredeyse imkansız hale getirecek'' ifadelerini kullandı.

''Bir daha öyle bir operasyon yapmayacağız''

Alman hükümetinin gelişmeleri hafta-hafta izlediğini söyleyen Maas, önlemlerin gevşetilmesinin Avrupa düzeyinde koordine edilmesi gerektiğini ifade etti. Uyarıları dikkate almayacak olanları da uyaran Maas, ''Seyahat yasaklarını görmezden gelip planlarına devam etmeye çalışanlara şunu söylemek istiyorum: Koronavirüs nedeniyle yaptığımız 240 bin kişilik kurtarma operasyonu tarzında bir operasyonu bir daha yapmayacağız.'' dedi.

İngiliz Ulaştırma Bakanı: Rezervasyon yapmaktan kaçının!

Maas'ın ardından benzer bir açıklama da Birleşik Krallık Ulaştırma Bakanı Grant Shapps'tan geldi. Koronavirüs ile ilgili seyir netleşene kada Birleşik Krallık halkının tatil rezervasyonu yapmaktan kaçınması gerektiğini söyleyen Grant Shapps, mevcut olağanüstü önlemlerden çıkış planının ise iki haftadan önce açıklanmayacağını kaydetti. İnsanların kendini, ''Bu sene tatil rezervasyonu yapmayacağım'' şeklinde konumlandırması gerektiğini kaydeden Shapps'ın açıklamsı, seyahatlerin bir an önce açılmasını bekleyen turizmcilerde hayal kırıklığı yarattı.Bu Haber 17.04.2020 - 19:27:09 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kullanıcı Yorumları
  • Feridun Karataş - 18.04.2020 - 11:09

    Konaklama sektöründe yer alan bir turizmci olarak, bugüne kadar alınan destek kararlarına saygı duymama rağmen ve sektörün devamlılığına dinamiklik kazandıracak kadar yeterli olduğunu düşünmüyorum. 2020 sezonuna, umutlu ve aktif olarak girmek için sezona hazırlanmaya çalışan sektörün neredeyse tüm bireyleri, yaptıkları bütçeler doğrultusunda, projeleri için ön avanslarını, banka kredilerini, kasalarındaki sermayelerini kullandılar, evdeki hesabın çarşıya uymadığı bu ortamda, alınan destek kararları, turizm

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.