İngiliz turizmcilerden hükümete ağır eleştiri

İngiliz turizmcilerden hükümete ağır eleştiri
İngiliz turizmciler, hükümetin kucak dansı kulüplerini kurtarılmaya değer bulurken, turizmi kurtarmaya değer bulmadığını söyledi.

TurizmGüncel - Dış Haberler

Hükümetten beklediği desteği bulamayan İngiliz turizmciler, hükümete dönük ağır eleştirilerde bulundu. Hükümetin kucak dansı kulüplerini kurtarılmaya değer bularak hibe verdiğini kaydeden turizmciler, ancak turizmin kurtarılmaya değer görülmediğini ifade etti.

Hükümetin kaygısızlığına ateş püskürdüler

The Business Visits ve Events Partnership (BVEP), Coach Tourism Association (CTA), Confederation of Passenger Transport (CTP UK), English UK, ETOA, Tourism Alliance ve UKinbound, hükümetin turizm sektörünün içinde bulunduğu duruma kaygısız kalmasına adeta ateş püskürdü. Söz konusu turizm dernek ve birlikleri tarafından yapılan ortak açıklamada, ülkeye 28,4 milyar pound gelir kazandıran inbound (gelen) turizm sektörünün umutsuzluk ve güvensizlik içinde olduğuna dikkat çekildi.

‘’Cinsel eğlence mekanları kurtarılmaya değer bulundu’’

Ocak kapanması için hükümetin açıkladığı hibe desteğinden cinsel eğlence mekanlarına 13 bin 500 pounda kadar destek sağlandığını, ancak turizm sektörünün bu hibeler için başvuruda dahi bulunamadığını belirten turizm örgütleri, ''Hükümet geçtiğimiz yılın mart ayından bu yana cinsel eğlence mekanlarının ve hostes barların 'İşletme Destek Hibeleri', 'Yerel Kısıtlama Destek Hibeleri' ve 'İşletme Yarıdımı' için uygun olduğunu belirtiyor. Bununla birlikte neredeyse bir yıldır fiili olarak kapalı olan inanılmaz değerdeki turizm ihracat sektörünü dışlamaya devam ediyor.'' ifadelerine yer verildi.

İngiltere'deki incoming tur operatörleri, destinasyon yönetim şirketleri, otobüs operatörleri, sil okulları ve etkinlik şirketlerinin İngiliz ekonomisine yılda 17,5 milyar pound kazandırdığına dikkat çekilen açıklamada, bu işletmelerde 275 bin çalıştığını kaydedildi.

Turizm işletmeleri hayatta kalma mücadelesi veriyor

UKinbound CEO'su Joss Croft, ''Hükümet, bu işletmeleri desteklemeyi reddederek ülkede entegre bir bir ekonomik büyümenin altını oyuyor. Uluslararası inbound turizm İngiltere'nin üçüncü en büyük hizmet ihracatını gerçekleştiriyor. 2019 yılında İngiltere ekonomisine 28 milyar pound kazandırdık. Seyahat koridorları kapatıldıktan sonra bu işletmeler destek programının dışında bırakıldı ve şimdi hayatta kalma mücadelesi veriyor.'' şeklinde konuştu.Bu Haber 26.01.2021 - 14:50:17 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kullanıcı Yorumları
  • cem usluoglu - 29.01.2021 - 02:36

    kucak dansi kuluplerini kapatalim da bizi mi saapsinlar demis basbakanlari

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.