İngiliz turizm sektörü hükümeti protesto etmeye hazırlanıyor

İngiliz turizm sektörü hükümeti protesto etmeye hazırlanıyor
İngiltere turizm sektörü, uluslararası seyahatlerin önünü açmayan İngiliz hükümetini protesto etmeye hazırlanıyor.

TurizmGüncel - Dış Haberler

Büyüğünden küçüğüne, bağımsızından zincirine kadar İngiltere turizm sektörü, bir ilke imza atarak, 'Eylem Günü'ne (Day of Action) hazırlanıyor.

‘’Aşılananları karantinadan muaf tutun’’

Seyahat şirketi yöneticilerinden seyahat acentelerine, pilotlardan kabin görevlilerine kadar sektörün değişik ayaklarında çalışanlar bir araya gelerek, hükümetin aşılanan insanları karantinadan muaf tutmasını ve zor durumdaki seyahat sektörüne finansal destek vermesini isteyecek. Eyleme bazı havalimanları da katılıyor.

‘’Hükümet havacılık sektörünün ekonomik değerini takdir etmiyor’’

Manchester Airport Group CEO'su Charlie Cornish, ''Pandeminin en büyük darbeyi vurduğu sektör havacılık oldu. Ancak hükümet ya havacılık sektörünün ekonomik değerini takdir etmiyor ya da seyahatleri yeniden başlatma noktasında kendi sistemine güvenmiyor.'' dedi

İngiliz Seyahat Acentaları Birliği (ABTA), pandemi nedeniyle şu ana kadar 195 bin seyahat sektörü çalışanının işini kaybettiğini veya kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya olduğunu açıkladı.

‘’Hükümet trafik lambası sisteminde şeffaf ve tutarlı olmalı’’

Club Med İngiltere ve Kuzey Avrupa Genel Müdürü Estelle Giraudeau ise, ''Seyahat ve turizm sektörü olarak, uluslararası seyahatlerle ilgili oluşturulan trafik lambası sistemi konusunda hükümeti şeffaf ve tutarlı olmaya ve sektörün yanında olmaya davet ediyoruz.'' ifadelerini kullandı.Bu Haber 23.06.2021 - 14:03:45 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.