İngiliz tatilciler yaz tatili için tedirgin, değişiklik talepleri geliyor

İngiliz tatilciler yaz tatili için tedirgin, değişiklik talepleri geliyor

İngiliz seyahat acenteleri, halkın yaz tatili konusunda endişeli olduğunu belirtiyor.


Turizm Güncel - Dış Haberler

İngiltere'de faaliyet gösteren seyahat acenteleri, havalimanlarında ve hava yolu şirketlerindeki personel yetersizliğinden dolayı uçuşlarda yaşanan iptaller nedeniyle, müşterilerin seyahate çıkma konusunda endişeli olduğunu belirtiyor.

Yarı yıl tatilinde yaşanan uçuş iptalleri sonrasında hava yolu şirketlerinin sürekli program değiştirdiğine dikkat çeken acenteler, şu anda müşterileri ile aralarındaki birinci gündemin havalimanlarındaki uzun kuyruklar olduğunu ifade ediyor.

Tatillerini değiştiriyorlar

The Travel Network Group'un müdürü Stephanie Slark, seyahat sektöründe şu anda en temel iki sorunun uçuş iptalleri ve havalimanlarındaki uzun kuyruklar olduğunu kaydetti. Slark, "Bu nedenle bazı müşteriler bu yaz tatile çıkma konusunda endişeli ve aksaklıkların önüne geçmek için tatillerini değiştiriyor." açıklamasını yaptı.

“Rezervasyonlarda gözle görülür bir kayma var”

Polka Dot Travel Genel Müdürü Mark Johnson, müşterilerin sürekli telefon açarak uçuşlarıyla ilgili bir sorun olup olmadığını sorduğunu söylerken, Independent Travel Experts Genel Müdürü Gary Gillespie ise seyahatçilerin tatil tarihlerini değiştirmeye başladığını kaydetti. Gillespie, "Son birkaç haftada 2022 ve 2023 kış dönemi rezervasyonlarında gözle görülür bir kayma oldu. Aynı zamanda tatillerinin etkilenip etkilenmeyeceğine ilişkin sorular da çoğaldı. Bazı misafirler uzun mesafeli tatillerden daha uygun fiyatlı kısa mesafeli tatillere geçiş yapıyor." ifadelerini kullandı.

Müşteriler kesinlikle endişeli

Müşterilerin kesinlikle endişeli ve tedirgin olduğunu belirten Miles Morgan Travel'ın Başkanı Miles Mogan ise durumun yaz tatili döneminde düzeleceğini söyledi.Bu Haber 20.06.2022 - 08:23:11 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.