İngiliz lüks seyahat grubu 2,6 milyar dolara satıldı

İngiliz lüks seyahat grubu 2,6 milyar dolara satıldı

Geçtiğimiz hafta TravelPort'un 4.2 milyar dolara satıldığı İngiltere seyahat pazarında bu hafta da lüks seyahat Belmond satıldı.


TurizmGüncel - Dış Haberler

İngiltere seyahat pazarının lüks seyahat grubu Belmond, 2.6 milyar dolara LVMH'ye satıldı. İki şirket tarafından yapılan ortak açıklamada, satış işleminin 2019 yılının ilk çeyreğinde tamamlanmasının beklendiği belirtildi.

Dünyanın 24 ülkesinde 46 otel, demiryolları ve kruvaziyer gemileri işleten Belmond, İngiltere seyahat pazarının lüks turizm grubu olarak biliniyor. Şirketin işlettiği oteller arasında Venedik'teki Hotel Cipriani, Rio de Janeiro'daki Copacabana Palace, Oxfordshire'deki Le Manoir aux Quat’Saisons ve Anguilla'daki Cap Juluca gibi lüks tesisler yer alıyor. Şirket ayrıca, Venedik Simplon-Orient-Express ve Belmond Royal Scotsman gibi tran hatlarının yanında Fransa'da Belmond Afloat ve Mandalay'da Road to Mandalay isimli kruvaziyer hatlarını işletiyor.

2018 mali yılı sonu itibariyle Belmond'un cirosu 572 milyon dolar, FAVÖK'ü ise 140 milyon dolar olarak açıklanmıştı.Bu Haber 15.12.2018 - 11:35:56 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.