İngiliz acenteler Dalaman'da: Başka bir Muğla, başka bir Dalaman gördük

İngiliz acenteler Dalaman'da: Başka bir Muğla, başka bir Dalaman gördük
Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürlüğünün organizasyonu ve YDA Dalaman Havalimanı iş birliği ile Dalaman'a gelen 21 acente temsilcisi bölgeyi yakından tanıma fırsatı buldu.


Kenan Gürbüz/Ölüdeniz

YDA Dalaman Havalimanı Genel Müdürü Hamdi Güvenç,  Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürlüğünün Birleşik Krallık’ta yaptığı saha çalışmaları kapsamında, acentelerin sattığı ürünü tanıması ve rezervasyonlara yansıtması için düzenlenen bilgilendirme turlarının ikincisini Birmingham ve Londra’dan gelen 21 acente yetkilisi ile gerçekleştirdiklerini söyledi.''BÖLGE İLE ACENTELER ARASINDA ORGANİK BAŞ KURMAYA ÇALIŞIYORUZ''

Misafirlerin içinde bölgeye daha önce gelmemiş olanların sayısının bir hayli yüksek olduğunu ifsde eden Hmdi Güvenç, ''fakat gelenler görenler bile yaptığımız kapsamlı program ile daha yakından ürün çeşitliliği bazın da tanıma fırsatı buldular, bölgeyi hissettiler ve başka bir Muğla, başka bir Türkiye gördüklerini ifade ettiler. Bölgemiz ile aralarında organik ve sürdürülebilir bir bağ kurmaya çalıştık ve inanıyorum ki başarılı da olduk. Çünkü info turlardan sonra da takibi birakmıyor ve oluşturulan network ile ilişkilerimizi sürdürüyoruz. Bu bağlamda dijital teknolojileri kullanıyoruz. İnsanlar sevdikleri, mutlu hissettikleri şeyleri heyecanla anlatırlar ve bu heyecan dinleyiciye de geçer. Bu durumda ülkemize ve bölgemize çok daha fazla satış yapacaklardır. Misafirlerimize tüm içtenliğimizle yaklaşıyor ve birebir ilgileniyoruz.” diye konuştu.


 
''MÜŞTERİLERİ GÖNÜL RAHATLIĞI İLE YÖNLENDİRECEĞİM''
 
Marmaris, Selimiye, Orhaniye, Kızkumu, Dalyan ve Fethiye’ ye hayran kaldıklarını anlatan Auckie Balu, Birmingham'dan geldiğini belirterek, şunları söyledi:

“Marmaris, Dalyan ve Fethiye hepsi ayrı ayrı güzel. Tekne turları, yürüyüşler ve yamaç paraşütü organizasyonu ile unutulmaz deneyimler yaşadım. Ölüdeniz’i gökyüzünden paraşütle keşfettik. İnsanlar çok yardımsever ve misafirperver, Bölgede bulunan Club Yazıcı Turban, Dalyan Resort, Jiva Beach Otel ve Cettie Otel gibi tesislerde konakladık ve hepsinin de standının yüksek, yemeklerinin güzel olduğunu gördük. Bu durum gösteriyor ki tüm otellerin imkanları çok iyi. Güvenlik konusunda en küçük bir problem bile görünmüyor, bu fırsat ve ağırlamanız için çok teşekkür ederim, önce ailemi sonra da tüm müşterilerimi gönül rahatlığı ile yönlendireceğim.”


Bu Haber 15.10.2017 - 09:57:34 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.