İmamoğlu mazbatayı aldı, İstanbul turizmi için ne vaat etmişti?

İmamoğlu mazbatayı aldı, İstanbul turizmi için ne vaat etmişti?

17 gün süren İstanbul genelindeki geçersiz oy sayımının ardından CHP’nin İBB adayı Ekrem İmamoğlu mazbatasını aldı. Peki İmamoğlu İstanbul turizmi için neler söylemişti?


Ekrem İmamoğlu, İstanbul İl Seçim Kurulunun davetiyle geldiği Çağlayan Adliyesi’nde mazbatasını alarak resmen göreve başladı. Mazbatanın teslim alınmasının ardından Büyükşehir Belediyesi’nde saat 18.00’de devir teslim töreni düzenlendi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu, seçim çalışmaları döneminde İstanbul için yapacağı çalışmaları açıklamıştı. İmamoğlu turizmi için yapacağı çalışmalar şu şekilde belirtilmişti:

‘’İstanbul eşsiz doğal yapısı, tarihi ve kültürel birikimi, çeşitliliği ile turizm alanında gerçekten küresel bir markadır. Bu kadim şehir dünyanın kültürel başkentleri arasında hak ettiği yeri alacak. İstanbul ekonomisi, turizm ile yeniden canlanacak, dünyada yeni bir ‘İstanbul Hikayesi' yazılmaya başlanacak”

İSTANBUL İÇİN TURİZM MASTER PLANI

İlgili tüm paydaşları toplayarak İstanbul Turizm Master Planını yapacak, süreci birlikte yöneteceğimiz “İstanbul Turizm Atölyesi”ni kuracağız. Hedefimiz İstanbul'u dünyada en çok yabancı ziyaretçi çeken ilk 3 kentten biri yapmak olacak. Kültür, sağlık, kongre, eğitim, eğlence, doğa gibi alternatif turizm potansiyellerini tespit edip hızla hayata geçireceğiz. İstanbul Yatırım ve Tanıtım Ajansı, yurt dışı tanıtım faaliyetlerinde son derece etkin bir rol üstlenecek. Turistlere kentteki farklı etkinliklerden yararlanabilecekleri biçimde akıllı kart seçenekleri sunacağız.. Kongre turizmi, kruvaziyer turizmi gibi yüksek gelirli turizm türlerini geliştirecek ve onları kent yaşamının içine katacağız. Sadece turizm ile değil her sektörde İstanbul üreten bir ekonomiye kavuşacak, dünyada bir cazibe merkezi haline gelecek. İstanbul Büyükşehir Belediyesi bu büyük ekonominin lokomotifi olacakBu Haber 17.04.2019 - 16:54:33 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.