IHG Iberostar'ı 18'inci marka olarak portföyüne ekledi

IHG Iberostar'ı 18'inci marka olarak portföyüne ekledi

Dünyanın önde gelen otel zincirlerinden InterContinental Hotel Group (IHG), İspanya merkezli otel grubu Iberostar ile önemli bir ticari anlaşmaya imza attı.


Turizm Güncel - Dış Haberler

Holiday Inn, Crowne Plaza, InterContinental'in de aralarında bulunduğu 17 otel markasını bünyesinde barındıran IHG, İspanya'nın en büyük otel grubu Iberostar ile özel bir ticari iş birliği anlaşması imzaladı. Iberostar, 97 otelindeki 32 bin 500 odasıyla hizmet veriyor.

Anlaşma kapsamında IHG, Iberostar'ın tatil köyü ve her şey dahil otel markalarından lisans elde edecek. Buna karşın Iberostar’ın 70 oteli 'Iberostar Beachfront Resorts' markasıyla IHG'nin dağıtım kanallarına ve sadakat programına dahil olacak. 8 bin 200 odayı temsil eden 27 otelin de üçüncü tarafların onayının ardından sisteme dahil olacağı kaydedildi.

İş birliği çerçevesinde otellerin yüzde 100 mülkiyeti Iberostar'da kalacak ve otel grubunun özerkliği devam edecek.

Yapılan yeni anlaşmayla IHG'nin toplam oda sayısı yüzde 3 artarak 880 bine, marka sayısı da 18'e yükselecek.

Palma de Mallorca merkezli bir aile işletmesi olan Iberostar’ın Cape Verde'de ve Peru'da 1'er; Yunanistan, Portekiz ve ABD'de 2'şer, Karadağ, Brezilya, Jamaika ve Fas'ta 3'er; Tunus'ta 6, Dominik'te 7, Meksika'da 11, Küba'da 18 ve İspanya'da ve İspanya'da 35 oteli bulunuyor.

Grubun yapım aşamasında olan 3 bin odaya denk gelen 6 tesisinin de IHG'nin sistemine dahil olacağı kaydedildi.Bu Haber 22.11.2022 - 16:18:09 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.