IHG'den 40 milyar dolarlık lüks otel segmenti için yeni marka

IHG'den 40 milyar dolarlık lüks otel segmenti için yeni marka
Dünyanın önde gelen otel zincirlerinden InterContinental Hotel Group (IHG) lüks segmentte faaliyet gösterecek yeni markasını piyasaya sürdü.


TurizmGüncel - Dış Haberler

IHG, Voco adını verdiği yeni bir otel markasını piyasaya sürdü. Şirketin amacı, şu anda 40 milyar dolar olan ve 2025 yılında 65 milyar dolara ulaşması beklenen lüks otelcilik segmentinde elini güçlendirmek. Markanın özellikle dönüşüm projelerine yoğunlaşacağı açıklandı.HIZLI BİR MALİ GERİ DÖNÜŞ SAĞLAYACAK

IHG'nin gücünü kullanarak lüks segment otelcilikte çekici bir misafir deneyimi ve hızlı mali geri dönüş vaat eden Voco markası, markayı kullanacak yatırımcılara dünyanın en büyük sadakat programlarından biri olan IHG@ Reward Club'ı ve gelir yönetimi teknolojisini de sunuyor.

10 YILDA 200 OTEL AÇMAYI PLANLIYOR

Latince'de 'davet etmek' veya 'bir araya gelmek' anlamına gelen Voco, Avrupa, Orta Doğu, Asya ve Avrupa ile başlayacağı yayılma yolculuğuna Amerika ve Çin ile devam etmeyi planlıyor. IHG'nin kendine büyüme alanı olarak tarif ettiği Voco ile, önümüzdeki 10 yılda dünyanın en cazip noktalarında 200 otel açılması planlanıyor.

12 TESİS VOCO MARKASINA GEÇECEK

Geçtiğimiz ay lüks segmentte büyümeye gideceğini açıklayan ve peşinden Covivo Grubu'na ait 12 oteli bünyesine katarak yeniden markalandıran IHG, bu anlaşmayla Voco'nun temellerini de atmış oldu. İngiltere'deki bu 12 tesisin, Voco marksıyla yeniden konumlandırılarak yakında hizmete başlayacağı belirtiliyor.

İLK ANLAŞMA AVUSTRALYA'DAN

IHG, Voco markasıyla yapacağı anlaşmalardan ilkini imaladı bile. Şirketin Voco markasıya yaptığı ilk anlaşma Avustralya'dan Watermark Hotel & Spa Gold Coast, Surfers Paradis olarak açıklandı. Otel, Vogo bayrağıyla 2018 yılının sonlarına doğru kapılarını açacak.

ÇOK YÖNLÜ VE KİŞİSELLEŞTİRİLMİŞ OTELLER

IHG CEO'su Keith Barr, ''Üst segment otelcilikte önemli bir büyüme fırsatı gördük ve Voco bu amaca ulaşmamızda bize yardımcı olacak. Cazibeli tesisler yaratmak için mülk sahipleriyle yakın bir çalışma içinde olacağız. Misafirler, kişiselleştirilmiş otellerimizin tadını çıkaracaklar. Voco otelleri hem çok yönlü hem de bir oteli başarılı kılan tüm unsurlara sahip olacak.'' dedi.


Bu Haber 12.06.2018 - 18:59:32 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.